Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Kartal Adliyesi delik deşik!
16 Ekim 2014

Dünyanın en büyük Adliyesi olarak sunulan İstanbul Kartal'daki Anadolu Adliyesi delik deşik çıktı! Yaklaşık 3 yıldır kullanılan adliye binasının peyzajdan mimariye, elektrik tesisatından el dedektörlerine kadar yüzlerce eksik tespit edildi.

Kartal Adliyesi delik deşik!

Dünyanın en büyük adliyesi, davalık oldu adliyeye düştü. Hazırlanan bilirkişi raporu ise İstanbul Kartal'daki Anadolı Adliyesi binasının her aşamasında büyük eksiklikler olduğunu ortaya koydu.

Adliye inşaatının yapımı kusurlu olmasına rağmeni sanki tamamlanmış gibi göstererek, geçici kabul işlemini sağladığı öne sürülen 7 kişi hakkında açılan dava dosyasına bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor ulaştı.

4 Bilirkişinin hazırladığı rapora göre, yaklaşık 3 yıldır faaliyette olan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nın yüzlere eksiklik bulunuyor. Başlıca eksiklikler ise peyzaj ve mimari, mekanik, elektrik tesisatı, X-Ray-metal kapı ve el dedektörleri kısımlarında yapılmış.

Bilirkişi heyeti, Adliye'nin 239 bölgesini inceledi. 39 sayfalık rapor hazırlandı. Raporda bu eksikliklerin hala tamamlanmadığı vurgulandı.

Raporda peyjaz ve mimari alanındaki 280 bölümden 82'sinin eksik bırakıldığı saptandı. Mekanik yönünden 202 parçanın 94'ünde, elektrik tesisatındaki 328 kalemde eksik imalat bulunduğu tespit edildi.

7 kişi hakkında 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya; inşaat yetkililerinden 3 kişi daha sanık olarak eklendi.

Kartal'daki asliye binası, sık sık elektirik kesintileri ve yağmur sularınız sızdırmasıyla gündeme geliyordu.

ulusalkanal.com.tr

[Bu yazı 1197 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™