Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
HSYK seçimleri başladı
12 Ekim 2014

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek için yapılan seçim başladı.Sandıklar 17.00'den itibaren açılmaya başlanacak.

Adli yargıdan 7 asıl, 4 yedek üye, idari yargıdan 3 asıl 2 yedek üye  belirleneceği seçimde, 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere  13 bin 994 hakim ve savcı sandık başına gidiyor. 
 
Her ilde, il seçim kurulunun yönetim ve denetimi altında yapılacak  seçimde, o ilde ve ilçelerinde görev yapan hakim ve savcılar oy kullanacak. Seçimde, en çok oy alan adaylar sırasıyla asıl ve yedek üye seçilmiş  olacak. Oylarda eşitlik halinde YSK, kura çekerek sıralamayı tespit edecek.  Sandıklar saat 17.00'de açılmaya başlanacak. 
 
Ankara adliyesinin iki yemekhanesinde adli ve idari yargı adayları  için ayrı ayrı kurulan sandıklarda oy verme işlemleri yapılıyor. Yemekhanelerde,  17'si adli, 4 idari yargıda oy kullanacaklar için olmak üzere 21 sandık kuruldu. 
 

Bu arada, adliye ve çevresinde polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı  görüldü. Oy kullanacak hakim ve savcılar için her türlü kolaylığın sağlanması da  polis telsizlerinden anons ediliyor.


milliyet

[Bu yazı 867 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™