Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Avukatlardan Kobani için eylem
8 Ekim 2014

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği'nden yaklaşık 200 avukat kobani için İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde bulunan avlunun merdivenlerdinde oturma eylemi yaptılar.

 
Avukatlardan Kobani için eylem

Ali Cemal KARABUDAK - Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği'nden yaklaşık 200 avukat kobani için İstanbul Adalet Sarayı'nın içinde bulunan avlunun medivenlerdinde oturma eylemi yaptılar. Avukatlar, sık sık alkışlarla diren Kobani diye sloganlar da attı.

Oturma eyleminin ardından basın açıklaması yapan avukatlar, IŞİD'e destek verdikleri gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek, Kobani'de direnen güçlerin yanında olduklarını belirttiler. Açıklamanın ardından avukatlar, üzerinde 'Kobani' yazan siyah çelengi bırakmak üzere AKP Şişli örgütüne doğru yürüyüşe geçtiler.

 

 

YURT

[Bu yazı 1103 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™