Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Mahkeme Pınar Selek'in Yakalama Kararını Kaldırdı
3 Ekim 2014

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin yaralandığı davada yargılanan Pınar Selek hakkındaki yakalama kararını kaldırdı.

Mısır Çarşısı'nda 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin davada yargılanan sosyolog Pınar Selek hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay'ın bozma talebine de uyulmasına karar verdi.
İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanıklar katılmazken avukatları hazır bulundu.
Yargıtay'ın bozma ilamına ilişkin avukatların taleplerini alan mahkeme, ara kararını açıkladı.
Buna göre, Pınar Selek hakkındaki yakalama kararını kaldıran mahkeme, Yargıtay'ın bozma talebine de uyulmasına karar verildiğini açıkladı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Selek'e verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası kararını usulden bozmuştu.

 

http://www.haberankara.com/haber/13623/mahkeme-pinar-selekin-yakalama-kararini-kaldirdi.html

 

[Bu yazı 874 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™