Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Gezi doktorları hakim karşısına çıktı
30 Eylül 2014

İstanbul’daki meslektaşları gibi Gezi eylemlerinde yaralananları tedavi ettikleri gerekçesiyle yargılanan Ankaralı hekimlerin ilk duruşması Ankara Adliyesi’nde yapıldı.

 
Gezi doktorları hakim karşısına çıktı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun “IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz” yorumu henüz tazeliğini korurken, Ankaralı hekimler bugün 10:15’te başlayan duruşmada, ‘Gezi eylemlerinde hukuka aykırı olarak yetkisiz ve kontrolsüz revir adı altında sağlık hizmet birimleri oluşturarak amaçları dışında faaliyet yürütmek’ ‘suçuyla' hakim karşısına çıktı.

Duruşmada Sağlık Bakanlığı'nın avukatları Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) Gezi eylemleri sırasında yasaya aykırı hizmet verdiğini belirterek TTB yönetiminin düşmesi gerektiğini iddia etti. TTB avukatları ise Gezi direnişinde Sağlık Bakanlığı'nın gereken sağlık hizmeti vermediği için yaralılara müdahale edildiğini belirtti.

Hakim, TTB'nin 4 tane tanığının dinlenmesine karar vererek, mahkemeyi 23 Aralık'a erteledi.

Duruşma öncesi Türk Tabipler Birliği, tüm doktorları, Ankara şubesi için açılan dava için dayanışmaya, meslektaşlarını yalnız bırakmamaya çağırdı. (Cumhuriyet)

[Bu yazı 877 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™