Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
'Çarşı davası fikir özgürlüğüne darbedir'
10 Eylül 2014
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu Çarşı grubuna açılan davayı eleştirdi.
 

ANKARA (ANKA) - Beşiktaş'ın Çarşı taraftar grubunun "darbeye teşebbüs" suçlamasıyla yargılanıyor olmasına Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezide Çarşı Grubu şiddet uygulamadan, demokratik gösteri hakkını kullanmıştır. Darbe teşebbüsü suçlaması, düşünceyi açıklama hakkına darbedir" diyerek tepki gösterdi.

Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın tribün liderlerinin Gezi eylemlerinde “hükümeti yıkmaya teşebbüs” ile suçlanması tartışmalarına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’da katıldı. Konuyu Twitter’da değerlendiren Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Gezi'de Çarşı Grubu şiddet uygulamadan, demokratik gösteri hakkını kullanmıştır. Darbe teşebbüsü suçlaması, düşünceyi açıklama hakkına darbedir” dedi.


Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’nın tribün liderlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişinin Gezi eylemlerinde “hükümeti yıkmaya teşebbüs” ile suçlanması ile Terör savcısının hazırladığı iddianamede şüpheliler hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor

http://www.gercekgundem.com/guncel/69412/carsi-davasi-fikir-ozgurlugune-darbedir

[Bu yazı 847 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™