Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Halk yargıya güvenmiyor
6 Eylül 2014

Çağdaş Hukukçular Derneğinin yaptığı ankette halkın yargıya güvenmediği ortaya çıktı. Derneğin 1200 kişiyle yaptığı ankete katılanların büyük çoğunluğu yargının AKP'nin denetiminde olduğunu belirtti.

(İleri - Haber Merkezi) Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi, sosyal medya ve kendi internet sitesi üzerinden dört ay boyunca “Adalet Arıyoruz” başlığıyla yaptığı anket sonuçlarını bugün basınla paylaştı. Taksim'de bulunan Şube binasında konuyla ilgili basın toplantısında konuşan ÇHD Genel Merkez Yöneticisi Gökmen Yeşil, “halkın artık yargıya güvenmediğini” belirtti.

Yeşil, ankette yer alan "yargı kimin denetiminde" sorusuna katılanların büyük bir bölümünün “AKP'nin denetiminde” şeklinde bir cevap verdiğini söyledi. Halkın Haziran Direnişi sonrasında toplumsal olaylarla ilgili davalara ilgi gösterdiği yönünde anketten sonuç çıktığını belirten Yeşil, yargı ve yargı mensuplarına güvenin azaldığını ve yargıyla ilgili rüşvet iddialarına inandığını ifade etti.

ÇHD önümüdeki günlerde, anketle ilgili daha detaylı bilgileri basınla paylaşacağını belirtti.

 

ilerihaber

[Bu yazı 775 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™