Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Feyzioğlu: Kendi törenimizi yaparız
4 Eylül 2014
Adalet Bakanı Bozdağ’ın, adli yıl açılış töreninin kaldırılacağını açıklamasına Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'ndan sert çıkış...
 

Feyzioğlu: Kendi törenimizi yaparız

 

 

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, adli yıl açılış töreninin kaldırılacağı açıklamasının ardından Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, uygulamanın kaldırılması halinde gelecek yıl kendi törenlerini yapacaklarını söyledi.

'ELLERİNDEN GELENİ YAPSINLAR'
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Ellerinden geleni arkalarına koymasınlar. Adli yıl açılış törenlerinde kendi düşünceleri dışında hiçbir düşünceye tahammülü olmayanlar kanunla töreni kaldırabilirler. Biz bu defa binlerce avukat ve milyonlarca yurttaş el ele kendi törenimizi yaparız. Asıl tören de bu olur” dedi.

'GELENEKLER YASAYLA KALDIRILAMAZ'
Yargıçlar Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Karadağ ise, “Gelenekler yasayla kaldırılamaz. Hükümet ‘Ben yaptım oldu’ derse bu da dünyada bir ilk olacaktır. Cumhurbaşkanı ve hükümet, yargı gücünü itibarsızlaştırma amacı güden davranışlarına bir yenisini eklemiştir. Yargının kendisini hasım ilan etmiştir” dedi.

 

ilerihaber

[Bu yazı 1014 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™