Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Hakim Nuh Hüseyin Köse: Telefonlarımız dinleniyor
4 Eylül 2014

Yargıçlar Sendikası'nın HSYK adayı Hâkim Nuh Hüseyin Köse, katıldığı bir televizyon programında flaş açıklamalar yaptı. Hükümet destekli Yargıda Birlik Platformu'nun HSYK seçim sürecinde orantısız güç uyguladığını savunan Hâkim Köse, platformun yaptığı çalışmalara nereden mali kaynak bulduğunun bilinmediğinin altını çizdi. Köse, Yargıda Birlik Platformu dışındaki hâkimlerin sosyal medyada da hedef alındığını söyledi ve telefonlarının dinlendiğini açıkladı.

12 Ekim'deki HSYK seçimleri yaklaşırken, hükümetin seçimlere müdahale etmeye çalıştığına dair iddialar gelmeye devam ediyor. Önceki günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adliye mensuplarına gönderilen bir mesajda, Ankara'daki Yargıda Birlik Platformu'nun aday tanıtım toplantısı için servis kaldırılacağı yazıyordu. Adalet Bakanlığı'nın ve hükümetin seçimlerde destek verdiği Yargıda Birlik Platformu'na Başsavcılığın aleni destek vermesi kamuoyundan ve hukuk camiasından tepki toplamıştı. Seçimlerle ilgili bir açıklama da, Kanal B'nin 7 Gün adlı programında Levent Yıldız'ın sorularını yanıtlayan Yargıçlar Sendikası'nın HSYK adayı Hâkim Nuh Hüseyin Köse'den geldi. Köse, Yargıda Birlik Platformu'nun genç hâkimlere ve savcılara baskı yaptığını söyledi. Ayrıca platformun yaptığı beş yıldızlı otellerde yapılan toplantılar gibi faaliyetleri için nereden kaynak bulunduğunun da sorgulanması gerektiğini belirtti.

“Telefonlarımız dinleniyor”

Hâkim Köse, hükümetin trol hesapları aracılığıyla kendi istediği çizgide olmayan hâkim ve savcıları hedef aldığını ifade etti. Köse, “Hü­kü­met ver­si­yo­nu trol­ler bi­zim git­ti­ği­miz ad­li­ye­le­ri öğ­re­nip, ‘Fi­lan­ca ad­li­ye­dey­di, ki­min­le top­lan­tı yap­tık­la­rı­nı bi­li­yo­ru­z.' di­ye iz­le­di­ği te­le­fon­la­rı­mı­zı din­le­di­ği gi­bi al­gı oluş­tu­ru­yor. Ma­ale­sef ba­zı ad­li­ye­ler­de­ki hâkim ve sav­cı ar­ka­daş­la­rı­mı­zın ba­zı­la­rı bel­li ha­vu­za bil­gi ve­ri­yor o ha­vuz­da­ki­ler aley­hi­mi­ze twe­et atı­yor­la­r.” diye konuştu.

 

AA

[Bu yazı 973 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™