Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
TKP aynı gün ve saatte iki ayrı kongre gerçekleştirdi
14 Temmuz 2014

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi’nde bir süre önce ortaya çıkan görüş ayrılığının aşılamaması üzerine dün iki ayrı kongre yapıldı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Merkez Komitesi’nde bir süre önce ortaya çıkan görüş ayrılığının aşılamaması üzerine dün iki ayrı kongre yapıldı. Aydemir Güler ve Kemal Okuyan’ın da aralarında bulunduğu Atılım Kongresi “Sosyalist Türkiye için dünden yarın TKP’yiz” sloganıyla Bostancı Gösteri Merkezi’de toplandı. Erkan Baş ve Metin Çulhaoğlu’nun başında bulunduğu 12. Kongre ise “Güçlü Örgüt, Büyük Parti, Sosyalist Türkiye” sloganıyla Haliç Kongre Merkezi’nde toplandı. Böylece Türkiye tarihinde ilk kez bir siyasi parti aynı gün iki ayrı kongre gerçekleştirmiş oldu.

BOSTANCI’DAN HALİÇ’E SELAMLAR!
Atılım Kongresi Divanı’nın, Haliç Kongre Merkezi’nde ayrı bir kongre toplayan TKP’li yoldaşlarına selam ve başarı dileklerinin gönderilmesini karar altına alma önerisi alkışlarla kabul edildi. Kongrede konuşan MK üyesi Kemal Okuyan “TKP’yi tek şey karakterize eder, sosyalist devrim, sosyalist iktidar mücadelesi!” dedi.
Haliç’teki 12. Kongre buluşmasında konuşan Metin Çulhaoğlu ise “Türkiye devrimi, bir sosyalist devrimler çağını açabilir” şeklinde konuştu.

[Bu yazı 908 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™