Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Roboski'de perde kapandı
9 Temmuz 2014

Roboski katliamıyla ilgili davada son perdeyi sivil yargı indirdi. Ankara Başsavcılığı, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel hakkında “adli yargılamayı etkileme” soruşturmasında takipsizlik kararı verdi

Roboski’de perde kapandıUludere’de 34 köylünün TSK’ya ait savaş uçaklarının bombardımanında öldürülmesiyle ilgili soruşturmada son perdeyi sivil yargı indirdi. Ankara Başsavcılığı, katliamdan sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle Genelkurmay Başkanı Org.Necdet Özel hakkında “soruşmanın gizliliğini ihlal” ve “adli yargı-lamayı etkileme” suçlarından yürütülen soruşturmada “kovuşturmaya yer olmadığı” kararı verdi. Özel, Uludere kurbanları hakkında “Ölenler arasında silahlı militanlar vardı” demişti. Uludere katliamıyla ilgili ilk soruşturmayı başlatan Diyarbakır Başsavcılığı, dosyayı “görevsizlik” kararıyla Genelkurmay Askerî Savcılığı’na göndermişti. Ancak Askerî Savcılık da rütbelilerin tümü hakkında takipsizlik kararı vermişti. Son olarak Özel hakkında da takipsizlik verildi.

ADNAN KESKİN/ANKARA
 

TARAF


[Bu yazı 847 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™