Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yargıtay'dan, Facebook tuzağıyla boşanmaya ret...
7 Temmuz 2014

Yargıtay'dan, Facebook tuzağıyla boşanmaya ret... Facebook'tan elde edilen yazışma ve görüntüler, tek başına boşanma sebebi olamayacak

Facebook tek başına delil değil
 

Ankara'da bir kadın, kocasının başkaları ile ilişkisi olup olmadığını test etmeye çalıştı. Kocasının dayısının facebook şifresini ele geçirip, dayısıymış gibi facebook üzerinden değişik zamanlarda yazışmalar yaptı. Koca bu görüşmelerde "sözde dayısı"na pek çok şey anlattı. Koca farkında olmadan evlilikleri ve kendisinin başka ilişkileri hakkında karısına yazmış oldu.

MAHKEME BOŞADI AMA...
Kadın bu yazışmaları kopyalayıp boşanma davası açtı. Kadın dilekçesinde, kocasının dayısı yerine geçerek yazışmaları elde ettiğini de saklamadı. 8. Aile Mahkemesi çifti boşadı. Temyiz üzerine dosya Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi'ne geldi. Daire, "Sosyal paylaşım sitesi üzerinden yapılan görüşme kayıtları vakaların ispatında dikkate alınamaz" diyerek hükmü bozdu.

Ersan ATAR

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2014/07/05/facebook-tek-basina-delil-degil

[Bu yazı 1195 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™