Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Başbakan Baro seçimlerine de mi karışıyor?
5 Temmuz 2014

Ankara Barosu önseçimlerini Başbakan Erdoğan etkiledi mi? Başbakan, Önder Sav, ve Av. Ahsen Coşar ön seçimlerde Ankara Barosu Başkanı Av. Sema Aksoy’a karşı çalıştı mı?

Ankara Barosu ön seçimlerinde katılımın yüksek olması, ön seçim arifesinde iki adayın Avukat Hakan Canduran'ı desteklemek için çekilmesi dikkat çekiciydi. Önseçim haberini adaletbiz şöyle vermişti:

“Ön seçimlerden önce Avukat M. Emin Seçkin Arıkan ve Avukat Mahmut Karatekin, Avukat Hakan Canduran lehine adaylıktan çekilerek birlikte birleşme bildirisi yayınladılar. Bu gelişmenin ardından ön seçimlerde üç liste yarıştı.

Metin Fevzioğlu’nun Barolar Birliği Başkanlığı’na seçilmesinin ardından Ankara Barosu Başkanlığı’na seçilen Avukat Sema Aksoy’un listesine karşılık, Avukat Hakan Canduran ve Avukat Oğuz Akçay’ın listeleri seçime girdi. Yoğun katılım yaşanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu (DSAG) ön seçiminde toplam 3 bin 908 avukat oy kullandı. Seçim sonucunda Avukat Hakan Canduran 2 bin 107 oy, Baro Başkanı Sema Aksoy bin 461 oy, Oğuz Akçay 340 oy aldı. Hakan Canduran’ın, genç avukatların oy kullandığı sandıklardan yüksek oranda oy alması dikkat çekti.”

Dikkat çeken noktalar:

İki aday Av. Hakan Canduran lehine seçimlerden çekiliyorlar,

Katılım çok yüksek,

Genç avukatlar önseçimde çoğunlukla Avukat Hakan Canduran’a oy veriyor.

Gazetecilik yapalım dedik ve bu dikkat çekici konuları araştırdık.  Akıllara durgunluk veren iddialarla karşılaştık.

İDDİALAR:

 

Danıştay’ın kuruluş yıl dönümünde Feyzioğlu’na çok kızan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Barosu Seçimleri için talimat vermiş.. "Ankarayı Alın"

 

Önder Sav (Eski Türkiye Barolar Birliği Başkanlarından )  ve Av. Ahsen Coşar, Ankara Barosu Başkanı Avukat Sema Aksoy’a karşı çalışmış..

Bu iddialara gösterilen kanıtlar:

Sema Aksoy’un oyu değişmemiş, bir önceki önseçimde aldığı oyu aynen almış.

Seçimleri kazanan grup akşam kutlama yapmış. Ahsen Coşar gecede çok neşeli görünmüş ve sık sık dans etmiş. Bu duruma şaşıran avukatlar soru sorunca aldıkları cevap:

-"Biz Ahsen Coşar’ın bizi desteklediğini size söyleseydik bize oy vermezdiniz."

Kaybeden Feyzioğlu mu?

Bu soruya verilen yanıt düşündürücü. Seçim öncesinde Feyzioğlu hemen hemen hiç Ankara’da bulunmamış. Seçimlere hiç müdahil olmamış.

Bu iddialar doğru mu?

Bu önseçimlerde katılım neden bu kadar yüksek oldu?

Çekilen iki adaya baskı mı  yapıldı?

Gençler neden Avukat Hakan Canduran’a oy verdi?

Feyzioğlu seçimlere karışmadı mı?

Adaletbiz


[Bu yazı 1534 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™