Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Ankara Barosu Demokratik Sol Avukatlar Grubu'nun adayı belli oldu
29 Haziran 2014

Ankara Barosu seçimleri öncesi Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun yaptığı ön seçimde baro başkan adayı belirlendi. Avukat Hakan Canduran, mevcut Baro Başkanı Sema Aksoy’a karşı açık ara farkla ön seçimi kazandı.
Ekim ayında yapılacak Ankara Barosu seçimleri için Demokratik Sol Avukatlar Grubu’nun Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Salonu’nda Perşembe günü gerçekleştirdiği ön seçim bol adaylı ve rekabetli olarak başladı. Ön seçimlerden önce Avukat M. Emin Seçkin Arıkan ve Avukat Mahmut Karatekin, Avukat Hakan Canduran lehine adaylıktan çekilerek birlikte birleşme bildirisi yayınladılar. Bu gelişmenin ardından ön seçimlerde üç liste yarıştı.

Metin Fevzioğlu’nun Barolar Birliği Başkanlığı’na seçilmesinin ardından Ankara Barosu Başkanlığı’na seçilen Avukat Sema Aksoy’un listesine karşılık, Avukat Hakan Canduran ve Avukat Oğuz Akçay’ın listeleri seçime girdi. Yoğun katılım yaşanan Demokratik Sol Avukatlar Grubu (DSAG) ön seçiminde toplam 3 bin 908 avukat oy kullandı. Seçim sonucunda Avukat Hakan Canduran 2 bin 107 oy, Baro Başkanı Sema Aksoy bin 461 oy, Oğuz Akçay 340 oy aldı. Hakan Canduran’ın, genç avukatların oy kullandığı sandıklardan yüksek oranda oy alması dikkat çekti.

Baro Başkanı Sema Aksoy, oy sayımının tamamlanmasından sonra seçim sonuçlarının açıklanmasını beklenmeden salondan ayrıldı. Avukat Oğuz Akçay ise Hakan Canduran’ın Demokratik Sol Avukatlar Grubu Başkan Adayı ilan edilmesinin ardından Canduran ile birlikte kürsüye çıkarak destek verdi.

Ankara Barosu seçimlerinin en güçlü grubu olan Demokratik Sol Avukatlar Grubu, baro seçimlerinde belirleyici oluyor.


http://www.yakinplan.com/gundem/

[Bu yazı 1116 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™