Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
HSYK emekli savcıyı Tekirdağ'a atadı
24 Haziran 2014

HSYK emekli savcıyı Tekirdağ'a atadı

HSYK'nın yaz kararnamesinde emekli bir savcıyı Tekirdağ'a atadığı ortaya çıktı.

Hakim ve savcı atamalarına ilişkin 2014 yılı yaz kararnamesi geçen haftalarda açıklanmıştı. "Kıyım kararnamesi" olarak da basında yer alan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) yaptığı bir atama ise hakim ve savcılar arasında şaşkınlığa yol açtı. HSYK'nın Mayıs 2014’te emekliye ayrılan Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Galip Karayazı’nın Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’na atadığı ortaya çıktı.

Radikal'den Fatih Yağmur'un haberine göre, 2014 yılı Mart ayında içerisinde Meclis’ten geçirilen ve Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen kanunla HSYK’nın yapısı tamamen değiştirilmişti. Hükümet, bu değişikle, HSYK Genel Sekreterini, Genel Sekreter Yardımcılarını ve tetkik hâkimini değiştirmişti. HSYK’nın yaz kararnamesinde yaptığı bir atama ise adliyelerde bile fıkra olarak anlatılmaya başlandı. HSYK’nın, yaz kararnamesinde, Mayıs 2014’te emekliye ayrılan Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Galip Karayazı’yı Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’na atadığı ortaya çıktı.

 

 

SOLHABER

[Bu yazı 870 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™