Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Hakim adayına Noel Baba sorusu
9 Haziran 2014

Hakim- Savcı sınavını 11 kez kazanan ancak mülakatta 11 kez elenen avukatın durumu Adalet Bakanını da şaşırttı. Hakim adayına ”Noel baba nerede yaşadı ?” diye soruldu.

Gazeteport’un haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığında avukat olarak çalışan ve hakim savcı olmak için 11 kez sınava girip 11′inde de başarılı olan, ancak mülakat sınavlarında elenen Halil Atlı’nın durumu TBMM’nin de gündemi oldu.

CHP Kırklareli milletvekili Turgut Dibek, Atlı’nın durumunu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a ileterek, ”11 kez yazılı sınavları kazandı ama mülakatta tuhaf sorular ile eleniyor. Noel Baba’nın yaşadığı antik kenti bile sormuşlar” dedi. Bakan Bozdağ ise, ”11 kez sınava girip mülakatta elenen kişinin durumuna şimdi vakıf oldum. Konuyu soruşturacağım ve bilgi vereceğim” cevabını verdi.

Milli Eğitim Bakanlığında Avukat olan Halil Atlı, “Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı” yazılı sınavında 11 kez başarılı olmasına rağmen mülakat sınavlarının tümünde elendi. Sınav komisyonu Atlı’ya son mülakatta ”Seni almıyoruz, rağmen neden ısrarla sınava giriyorsun” diye sordu. Atlı’ya mülakatta ” Künde sanatı ne demektir ? Pritzker ödülünü alan ilk kadın mimarın ismi nedir ?” gibi sorular da yöneltildi.

Daha önce de 22 kez sınav kazanıp 22 kez mülakatta elenen hazine avukatı Adem Sevilmiş’e de, ”Laptop bilgisayarlarda kaç çeşit batarya vardır. Elma ağaçları kaç metre arayla dikilir ? Osmanlının ilk dış borcu ne kadardı? gibi sorular yöneltilmiş ve elenmişti.

 

http://yenibursa.com/bursa-haber/son-dakika/hakim-adayina-noel-baba-sorusu.html

[Bu yazı 2060 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™