Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
ACIMIZ BÜYÜKTÜR
14 Mayıs 2014

Soma Kömür İşletmeleri Ocağında 787 yurttaşımızın çalıştığı sırada ;  vardiya değişiminde yaşanan patlamadan sonra çıkan yangın sonucu, sayıları saat başı artan kayıplar yaşıyoruz.

Son açıklamalar, kayıplarımızın 200’ü aştığını göstermektedir. 75 yurttaşımız yaralanmış, 350 yurttaşımız da kurtulmuştur.

Tek umudumuz ocakta mahsur kalan 200’e yakın yurttaşımıza ulaşılabilmesidir. Bunun ne denli güç olduğunu bilsek de, umudumuzu  dualarımızla diri tutmaya çalışacağız.

Dünya sıralamasında, kömür ocaklarında kaybedilen insan sayısı bakımından en öndeki ülkeyiz. Yetkililerimizin bu ölümleri “kader” saydıkları kazalara tanık oluşumuzun üzerinden çok da zaman geçmedi. Sorumluluk sahiplerinin, bu türden kazaları, “işin gereği” saydıkları bir ülkede yaşıyoruz. Nitekim, kazanın meydana geldiği ocakta da, Mart ayında teftiş yapıldığı ve “mevzuata aykırı bir durum görülmediği” anlaşılmıştı.

Şimdi kaybedilen bu kadar can, “emek” kavramına özgü soğuk bakışın somutlandığı  umursamazlığa ödenen bedeldir.

İstanbul Barosu olarak, acılarımızı toprağa ve yüreğimize gömdükten sonra, sorumluların ortaya çıkarılmasını sağlayacak girişimlerde bulunacağız.

Kaybettiğimiz canlarımız için Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Yaralı kurtulan yurttaşlara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI

[Bu yazı 854 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™