Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
'Ölen ölür, kalan sağlar Recep Tayyip Erdoğan'a yetmektedir'
14 Mayıs 2014

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel Soma'daki madenler için 20 gün önce önerge vermişti. Bu sırada Bekir Bozdağ'ın ilgisiz tavırları yaşanan katliamla birlikte tepki toplamıştı. Özel konuşmasında Başbakan'ın seçimlerde madencileri meydanlara nasıl topladığına dikkat çekiyordu.

CHP Manisa milletvekili Özgür Özel 20 gün önce Soma'daki madenler için önerge vermişti. Özel'in konuşması sırasında Bekir Bozdağ'ın başka bir vekille sohbet etmesi dün yaşanan faciayla birlikte tepki toplamıştı.

Özgür Özel konuşmasında ; “Sayın Başbakan Manisa’da Cumhuriyet Meydanı’na çıkar, der ki ‘Somalı işçi kardeşlerim burada mı…’ Askeri bir disiplinle 3 bin tane dizilmiş Somalı maden işçisi baretleri kaldırırlar. Neşesiz, mutsuz, heyecansız dimdik dururlar. Çünkü bir gün önce onların yemek fişleri madende toplanmıştır. Ertesi gün miting alanı çıkışında geri dağıtılacaktır. Başbakan selamlanacak, çıkarken kimlik geri alınacaktır. Yevmiye işlemektedir, Başbakan için görev yapılmaktadır. Selamı çakarsın, çakmadıysan ertesi gün işinden olursun. İşinden olmayanlar madene inerler. Maden patlar, işçi ölür. Ölen ölür, kalan sağlar Recep Tayyip Erdoğan’a yetmektedir.” demişti.

 

solhaber

[Bu yazı 1040 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™