Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Taksim'de Avukatlar Ve Polis Arasında Gerginlik
2 Mayıs 2014

Taksim’e gelen Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu ve beraberindeki bir grup avukat ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Taksim’e gelen Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu ve beraberindeki bir grup avukat ile polis arasında gerginlik yaşandı.

Ömer Faruk Eminağaoğlu ve beraberindeki 2 avukat polis barikatından geçerek Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın önüne geldi. Arkalarındaki diğer avukatlar da bariyerlerden geçmek isteyince polis izin vermedi. Bunun üzerine polis ve avukatlar arasında gerginlik yaşandı. Polis noktasına giden Eminağaoğlu, avukatların içeri alınması için polisle görüştü.

Bu sırada Eminağaoğlu ile polis arasında tartışma çıktı. Yaşanan tartışmanın ardından avukatlar bariyerlere yüklendi. Polis de diğer taraftan bariyerleri itince kısa süreli izdiham yaşandı. Gerginliğin ardından avukatlar Taksim’den ayrıldı. İstanbul Barosu'na üye yaklaşık 20 avukat, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı'nı kutlamak ve 1977 tarihinde ölenleri anmak amacıyla Cumhuriyet Anıtı'na gitmek istedi. Sıraselviler Caddesi üzerindeki barikatlardan geçmek isteyen gruba polis izin vermedi. Bunun üzerine barikatları sallamaya başlayan kalabalıkla polis arasında gerginlik yaşandı. Barikatları aşamayan grup daha sonra buradan ayrıldı.<

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

> iha ve radikal

[Bu yazı 913 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™