Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
17 Aralık'ın ilk iddianamesi kabul edildi. İlk Duruşma Tarihi...
24 Nisan 2014

17 Aralık soruşturması kapsamında Fatih Belediyesi çalışanlarına yönelik hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.


 "17 Aralık" operasyonu kapsamından Fatih Belediyesi'ne yönelik olarak 31 şüpheli hakkında "rüşvet almak ve vermek ve 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet" suçlamalarıyla hazırlanan iddianame, İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "usul eksiklikleri" gerekçesiyle iade edilmişti.

Mahkeme iade kararında, bazı eylemlere ilişkin delillerin gösterilmediği ve suçlamaların tam olarak açıklanmadığını belirtmişti.  Savcı Ekrem Aydıner ise iddianamenin iadesi kararında belirtildiğinin aksine iddianamede her bir şüpheliye yüklenen eylemin dayanılan tüm esaslı deliller ile açıkça anlatıldığını ve şüphelilerin üzerine yükletilen somut olay ve delilleri açıklandığını ifade ederek ret gerekçesinin yerinde olmadığı yönünde itirazda bulunmuştu. Ancak üst mahkeme savcının itirazını reddetmişti.

SAVCI İDDİANAMEYİ YENİDEN YAZDI
Bunun üzerine dosyayı yeniden ele alan Savcı Ekrem Aydıner, bu kez 21 şüpheli hakkında iddianame düzenledi.  İkinci kez yazılan  iddianamedeki en önemli fark, şüpheli sayısının 21'e düşmesi oldu. Savcı, ilk yazılan iddianamedeki şüpheli olan 10 kişi hakkında bu kez takipsizlik kararı verdi. Ayrıca ilk iddianamede, 14 olaya yer verilirken, yeniden yazılan iddianamede 9 olay yer aldı. İddianameyi,  İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 

İLK DURUŞMA 11 KASIM'DA
21 sanık 11 Kasım'da hakim karşısına çıkacak.

Hürriyet
[Bu yazı 986 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™