Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
İşçi avukatlar hak takibinde
24 Nisan 2014

Avukat yanında çalışıyor olmaları ve çalışma şartları nedeniyle 'İşçi Avukat' olarak adlandırılan avukatlar hakkında oluşturulan yönergenin uygulanması sorunu devam ediyor.?

 
İşçi avukatlar hak takibinde
Taylan KESANBİLİCİ -  Avukatların ısrarcı tavrı sonucunda Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından hazırlanarak 1 Ekim 2013 tarihinde yürürlüğe giren, “Bir Avukat Yanında, Avukatlık Ortaklığında veya Avukatlık Bürosunda Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatlar Yönergesi”nin uygulanabilirliği büyük tartışma yaratmıştı. Uygulamanın takibini üstlenen İşçi Avukatlar Yönerge Takip Merkezi fazla mesai, ücret alt eşiğinin olmaması vb. sorunların hala yaşanmakta olduğunu dile getirdi.

 

AVUKATLAR BULUŞUYOR
İstanbul, Bursa ve İzmir barolarıyla yaptıkları görüşmelerden olumlu cevaplar aldıklarını ifade eden avukatlar şimdi de Ankara Barosu ve Barolar Birliği ile görüşmeye hazırlanıyor. Sürece ilişkin 28 Nisan, saat 20.00'da, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'da yapılacak toplantıda tüm İşçi Avukatlar bir araya gelecek.

Taylan KESANBİLİCİ Yurt gazetesi

[Bu yazı 1224 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™