Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
O vekil yine konuştu: 'Anayasa Mahkemesi'ni toptan kapatalım'
12 Nisan 2014

Anayasa Mahkemesi(AYM)'nin iptal yetkisinin kaldırılmasını öneren açıklamalarıyla tepki çeken AKP Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal bu sefer de AYM'nin kapatılmasını önerdi.

(soL- Haber Merkezi) AKP Ankara Milletvekili Zelkif Kazdal Anayasa Mahkemesi'nin kapatılmasının demokrasiye katkı olacağını öne sürdü. Dha önce AYM'nin iptal yetkisinin kaldırılması gerektiğini söyleyen Kazdal Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada "Anayasa'da yer alan her konu doğru değildir. Doğru kabul etmek zorunda da değiliz. Anayasayı tabu olarak görüp yazanlara lafım yok. Anayasa'nın; Türkiye'nin geldiği ekonomik, sosyal, kültürel, demokrası, gelişmişlik seviyesine dar geldiği yatsınamaz bir gerçektir. Tartışmadan anlaşılıyor ki; Anayasa Mahkemesi'nin iptal yetkisinin kaldırılmasının ötesinde, toptan kapatılması demokrasiye katkı olacaktır" dedi.

[Bu yazı 828 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™