Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yolsuzluk iddianamesi mahkemede
11 Nisan 2014

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ancak mahkeme tarafından iade edilen iddianame, yeniden düzenlenerek mahkemeye gönderildi.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ancak mahkeme tarafından iade edilen iddianame, yeniden düzenlenerek mahkemeye gönderildi.


17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında Savcı Ekrem Aydıner tarafından Fatih Belediyesi’ne yönelik olarak 31 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi. Ancak hazırlanan iddianame, İstanbul 20. Ağır Ceza mahkemesi tarafından usul eksiklikleri olduğu gerekçesiyle iade edilmişti.

İDDİANAME EKSİKLER OLDUĞU İÇİN İADE EDİLMİŞTİ

Mahkeme, iade kararında, iddianamede her bir şüpheliye yüklenen eylemin delilleri ile maddi olaylar arasında bağ kurulmadığını belirtti. Somut olay ve delillerin yetirince açıklanmadığını belirten mahkeme, rüşvetin toplam miktarının ve hangi gayrimenkul için rüşvet suçunun işlendiğinin belirlenmediğini kaydetti. Bu eksikliklerin tamamlanması için iddianameyi Savcı Ekrem Aydıner’e iade etti.

DÜZENLENEREK TEKRAR MAHKEMEYE GÖNDERİLDİ

İddianame savcı Aydıner tarafından yeniden düzenlenerek İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianamenin kabulü veya reddi yönünde 15 günlük yasal süresi bulunuyor.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e takipsizlik verilen soruşturmada 31 şüpheli hakkında 'rüşvet almak ve vermek ve 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet' suçlarından 5,5 yıldan 86 yıla kadar değişen oranda hapis cezaları isteniyor.

 

KARŞI GAZETE

[Bu yazı 812 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™