Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Twitter kararının ardından ilk kez konuştu
7 Nisan 2014

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Twitter yasağının kaldırılmasını sağlayan kararın ardından ilk kez konuştu. Karara ilişkin eleştirilere, "Duygusal refleksler olabilir, anlayışla karşılıyorum" diyen Kılıç, AYM ile ilgili değişiklik tartışmalarına ilişkin olarak da, "Hiçbir endişe taşımıyorum. Yasa koyucu işstediği zaman istediği değişikliği yapabilir, biz de ona göre hareket ederiz" dedi.

Kılıç, Youtube yasağı ile ilgili olarak da konunun kendilerine geldiği zaman değerlendireceklerini söyledi. 

Seçim sonuçlarına ilişkin kendilerine başvuru yapılması durumunda konuyu değerlendireceklerini kaydeden Kılıç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendisini ziyaret etmesiyle ilgili soruya da şu yanıtı verdi: "Sayın Başkan, çok yakından geçerken, 'Ugunsanız ziyaret etmek isterim' dedi. Ben de 'Buyrun' dedim. Sayın Başkan'la eski bir tanışıklığımız var, zaman zaman görüşürüz"

Kılıç, adının Cumhurbaşkanı adaylığı için geçmesiyle ilgili soru üzerine de, "Bu konuda hiçbir düşüncem yok. Tartışmalar tamamen benim dışımda" dedi.

[Bu yazı 868 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™