Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
'Fuat Avni, Bülent Arınç mı?'
3 Nisan 2014

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Bülent Arınç'a "Twitter'daki @fuatavni siz misiniz?" diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, kabine içinden gelen bilgilerle Recep Tayyip Erdoğan’a eleştiriler yönelten Twitter’daki @fuatavni’nin kendisi olup olmadığını, yasağı delen ilk kişi olmasına karşın Erdoğan ile tartıştığı için mi  21 Mart’tan bu yana tweet atmadığını ve Anayasa Mahkemesi’nin twitter kararının ne zaman uygulanacağını açıklamasını istedi.

FUAT AVNİ TWITTER'DAN UYARDI

FUAT AVNİ'DEN SONRA 'FUAT ANVİ' FIRTINASI

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, konuyu soru önergesiyle TBMM’ye taşıdı. Oran’ın, Arınç’a yönelttiği önergede yer alan sorular şöyle:

 @Fuatavni siz misiniz?

- Twitter’da @bulent_arinc dışında başka bir hesabınız var mıdır? Twitter’daki @fuatavni hesabı size mi aittir?

Yasağı neden ilk siz deldiniz?

- Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mart 2014’ün ilk saatlerinde twitter’ı yasaklamasından hemen sonra @bulent_arinc hesabından saat 08.29’da “Bugün Manisa’da olacağız” açıklamasını yaparak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yasağı ilk delen kişi olmanızın gerekçesi nedir?

Erdoğan ile tartıştığınız için mi 13 gündür tweetlemiyorsunuz?

- Recep Tayyip Erdoğan ile tartıştığınız için mi 21 Mart’tan bu yana @bulent_arinc hesabından tweet mesajı yazmadınız? Bu tarihten bu yana twit mesajı yazmamanızın gerekçesi nedir?
 
AYM kararı ne zaman uygulanacak?

- Anayasa Mahkemesi’nin Twitter’a özgürlük getiren bugünkü kararı ne zaman uygulanacaktır?

 

Cumhuriyet

[Bu yazı 1020 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™