Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Bu nasıl İş? Seçim Sonuçları Seçimden Önce Açıklandı!
29 Mart 2014

Seçime iki gün kala Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını açıkladı!

Türkiye gergin bir oramda yerel seçime gidiyor. Seçmenler Pazar günü kullanacakları oylarla yeni belediye başkanlarını belirleyecekler. Devlet kurumu olan Anadolu Ajansı ise seçim için hazırladığı yeni sistemini devreye soktu. Seçim sonuçlarının duyurulacağı sistemde siyasi partilerin hangi seçim merkezinde ne kadar oy aldığı ne kadar sandığın açıldığı gibi bilgiler yer alıyor. Tepki çeken tarafı ise sistemde sandıkların hemen hemen yarısının açılmış olduğu ve dağılım sonucuna göre Ak Parti'nin bile beklemediği bir oy oranının Ak Parti hanesine yazılmış olması. Anadolu Ajansı'na göre sandıkların yüzde 48,8'i açıldığında Ak Parti'nin Türkiye Geneli oy oranı % 72 olarak belirtiliyor. CHP %12 alırken MHP %9'da kalıyor.

Trabzon'a gelince Anadolu Ajansı'na göre Ak Parti'nin oy oranı % 80'i buluyor. CHP %8, MHP ise %7 ile gösteriliyor. 

Anadolu Ajansı'nın sonuçlarına göre Türkiye'deki tüm belediyeleri Ak Parti kazanıyor. Yayınlanan seçim sonuçları eleştiri yağmuruna tutuldu. Sosyal medyada vatandaşlar Anadolu Ajansı'nın bir algı yaratmak için bu sonuçları kasıtlı olarak verdiklerini iddia ediyorlar.

secim1.jpg

secim2.jpg

http://www.medyatrabzon.com

[Bu yazı 1167 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™