Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Sarıgül: Cemaate zulüm yapılıyor
18 Mart 2014

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, dün akşam katıldığı bir televizyon programında cemaate sıcak mesajlar iletti. Sarıgül cemaate zulüm yapıldığını söylerken, bütün cemaatlerle temas içerisinde olduğunu belirtti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, dün akşam katıldığı Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programında cemaate sıcak mesajlar iletti. Sarıgül cemaate zulüm yapıldığını söylerken, bütün cemaatlerle temas içerisinde olduğunu belirtti.

Sarıgül, Hakan'ın cemaatle ilgili sorusuna, son dönemlerde cemaate yönelik bir haksızlık olduğunu dile getirdi. Derhaneleri kapatmanın bir eğitim planlamasıyla olabileceğini söyleyen Sarıgül, dersanelerin kapatılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Hakan'ın "türbanlı belediye çalışanlarını işten atacak mısınız?" sorusuna ise Sarıgül şöyle yanıt verdi: Şişli Belediyesi'nde de başörtülü çalışanlar var, çok var, alabildiğine çok var, göreve geldiğim günden beri. Ben belediye başkanlığımda hiçbir çalışanımı başörtülü diye ya da türbanlı diye işinden etmeyeceğim. Ayrıca benim ailemin başı örtülü, ben mutaassıp bir ailenin çocuğuyum. Ben kimsenin diline, inancına karışmam.

 

SOLHABER

[Bu yazı 960 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™