Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Mastır yapan kızın nafakası kaldırıldı
17 Mart 2014

Ankara 11'inci Aile Mahkemesi, işten ayrılarak, yüksek lisansa devam eden kız çocuğuna ödenen nafakanın kaldırılması için dava açan Ö.A. adlı babayı haklı buldu. Mahkeme, G.A. adlı kız çocuğuna ödenen nafakanın kesilmesine karar verdi. Mahkeme gerekçe olarak "kızın öğrenimini bitirip bir işe girdiğini böylece davacı babanın, davalı kızının ihtiyaçlarını karşılamasına katkıda bulunma yükümlülüğünün sona erdiğini" gösterdi. Kararda, kızın, yüksek lisans eğitimine başlaması dolayısıyla işten ayrılmasının, hükme esas alınmadığı ifade edildi. Baba, dava dilekçesinde, kızına 2009'dan bu yana nafaka ödediğini, 200 TL olan nafakanın 2012'de 270 TL'ye yükseltildiğini belirtti. Kızının okulundan mezun olduğunu, bir çocuğu daha bulunduğunu ve onun için de nafaka ödediğini bildiren baba, asgari ücretle çalıştığını ve ücretini de düzenli alamadığını ifade etti. Davacı baba, bu sebeplerle kızı lehine takdir edilen nafakanın kaldırılmasını istedi.

 

sabah

[Bu yazı 922 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™