Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Bayan hakime jet yargı
25 Şubat 2014

Ergenekon kararını geciktiren hakimler hakkında işlem yok. Başbakan Erdoğan aleyhinde karar verip, gerekçeli kararı geciktiren kadın hakime ise dava açıldı.

ANKARA - Ergenekon davasının gerekçeli kararının 6 aydır yazmayan hakimler hakkında bir işlem yapılmazken, Başbakan Erdoğan aleyhinde karar verip, gerekçeli kararın yazımını geciktiren kadın hakim hakkında, dava açıldığı belirlendi.

Adalet Bakanlığı, Başbakan Erdoğan’ı 3 yeni kuruş ödemeye mahkum eden Kartal 2. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi Sevgi Övüç hakkında ''Gerekçeli kararları geciktirerek görevi ihmal suçunu işlediği'' iddiasıyla dava açtı. Erdoğan ile ilgili verdiği mahkumiyet kararının ardından soruşturma geçiren Övüç hakkında dönemin Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin de yargılama izni verdi.

Övüç bu davada 2 yıl hapis istemiyle yargılanıp beraat etti. Hakim Övüç, şehitler için ''Kelle'' dediği gerekçesiyle, şehit annelerince açılan 3 kuruşluk davada, Başbakan Erdoğan'ı tazminata mahkum etmiş, Yargıtay da bu kararı onamıştı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM'de yaptığı açıklamada Ergenekon davasının gerekçeli hükmünü 6 aydır yazmayan hakimleri eleştirerek '' Bunu bir hakkın suiistimali olarak görüyorum. İnsanların Yargıtay’a gidip hakkını erken almasına engel olan bir durumdur ” demişti.

 

GAZETEPORT

[Bu yazı 799 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™