Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Aydemir Güler İstanbul'da polisin arama kararına itiraz etti
24 Şubat 2014

Ankara'dan sonra İstanbul'da çıkan ve polisin 1 ay boyunca izinsiz arama yapmasına yetki veren karara, TKP İBB adayı Aydemir Güler tarafından kararın iptali talebiyle itiraz dilekçesi verildi.

20 şubat 2014 günü istanbul 37. Sulh Ceza Mahkemesi, İstanbul Beyoğlu ilçesinde 1 ay boyunca kişilerin üzerinde ve eşyalarında arama yapılması için önleme araması kararı vermişti.

Bu karara karşı TKP İBB adayı Aydemir Güler adına avukatları tarafından, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne kararın iptal edilmesi talebiyle itiraz dilekçesi verildi.

Söz konusu kararın uygulanmasının hak ihlallerine ve özgürlüklerin kısıtlanmasına yol açacağı belirtilen itiraz dilekçesinde, ayrıca önleme kararının anayasaya, hukuka, uluslararası sözleşmelere bütünüyle aykırı olduğu, mahkemenin kararının kişi hak ve hürriyetlerini ve özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği belirtildi.

Kararın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

İlk olarak Ankara'da çıkarılan karar, daha sonra iptal edilmişti.

 

SOLHABER

[Bu yazı 1057 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™