Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
MAHKEME SIKIYÖNETİMİ KALDIRDI
21 Şubat 2014

Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi, Ankara Barosu ve Milletvekili Levent Gök’ün itirazı üzerine, kolluğa Altındağ, Çankaya, Keçiören, Mamak, Yenimahalle ve Pursaklar ilçelerinde 15 gün süreyle kişilerin üstleri, özel araçları, özel kağıtları ve eşyalarının aranmasına ilişkin olarak, Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nce verilen kararı kaldırdı.

Mahkeme, Sulh Ceza Mahkemesi’nin kararının, Uluslararası Sözleşmeler, Anayasa, Ceza Muhakemesi Kanunu ve ilgili yönetmeliklere aykırı olduğuna ve beklenen kamu yararına göre orantısız bir şekilde kişi hak ve özgürlüklerinin kısıtlanması sonucunu doğurduğuna karar vererek, kaldırılmasına karar verdi.

Yeni Yaklaşımlar

 Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararı:

[Bu yazı 924 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™