Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Kozağaçlı, Antalya Barosu'nun ödülünü reddetti
10 Şubat 2014

ÇHD davasından tutuklu Av. Selçuk Kozağaçlı, geçen yılki tartışmalar nedeniyle Antalya Barosu'nun kendisine verilmesine karar verdiği Uğur Mumcu Hukuk Ödülü'nü reddetti.

(soL - Haber Merkezi) Antalya Barosu tarafından verilen Uğur Mumcu Hukuk Ödülü, bu yıl da tartışmalara neden oldu. Ödülün Tutuklu avukat Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı'ya verilmesine karar verildi. Ancak Kozağaçlı, Baro'nun geçen yıl ödül verileceğini açıklamasının ardından Avukat Müjde Tozbey Erden'e “komünist ve Kürt” olduğu gerekçesiyle ödülü vermekten vazgeçmesini gerekçe göstererek ödülü almayı reddetti. Ödül töreninin bu nedenle iptal edildiği iddia edildi.

Ödülü reddetmesi üzerine Selçuk Kozağaçlı'ya bir teşekkür mektubu gönderen Avukat Müjde Tozbey Erden, "Saygıyla andığım Uğur Mumcu'nun isminin iki yıldır Antalya Barosu Yönetim Kurulu'nun basiretsizliği nedeniyle ödül tartışmalarıyla anılmasının da beni üzdüğünü belirtmek isterim" dedi. Geçen seneki ödül tartışmasının gericiliğin gündelik hayata yansıması açısından oldukça anlamlı olduğuna dikkat çeken Erden, mektubunda "Kürt ve komünist olmamı bazı meslektaşlarımız ödülün bana verilmesi önünde bir engel olarak gördüler ama göremedikleri bu topraklarda yaşanan saçmalıklara, haksızlıklara, cinayetlere karşı koymak için gelecek güzel günleri düşlemenin şart olduğuydu. Bizler bu düşü kuruyoruz ve içeride ve dışarıda mücadeleye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

solhaber

[Bu yazı 1125 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™