Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Adalet Bakanlığı, adliyenin kafeteryasını icraya verdi
27 Ocak 2014

'Dünyanın en büyük adliyesi' tanıtımıyla hizmete giren Anadolu Adliyesi'nin kafeterya, lokanta ve fotokopi hizmetinin ihalesini alan TESTEM İnşaat İhracat Limited Şirketi Adalet Bakanlığı'na kira ödemeyince icralık oldu.

İSTANBUL - Adliyenin tüm kafeterya, lokanta ve fotokopi hizmetlerinin ihalesini alan TELSEM adlı firma, geçen yıl şubat ile mayıs - haziran 2013’teki kiraları gecikmeli ödedi. Ağustostan sonraki altı aylık kirayı ise vermedi. Bunun üzerine bakanlık, hem altı aylık kiranın tamamı, hem de ödenen kiranın gecikme faizi için mahkemeye başvurdu. Altı aylık kira için 914.499,96 kuruş, ödenmeyen kira faizi için 49.317,85 kuruş ve ödenen kiranın gecikmesi faiz için 4.030,58 kuruş olmak üzere, toplam 967.848,39 kuruş talep etti.

SORUNLU ADLİYE

Bu arada, Kartal Hukukçular Derneği Başkanı Mehmet Ümit Erdem, Anadolu Adliyesi’nin sorunlarına ilişkin rapor hazırladı. Erdem, başsavcılığa sunduğu raporda; merdivenlerin ve bilgilendirme panolarının yetersiz olduğu, zemindeki karoların kırık olduğu ve düşüp kaymalara yol açtığı, yemek ve otopark ücretinin diğer adliyelerden daha pahalı olduğu, adliyenin telefonlarına ulaşılamadığı, bilgisayarlı odaların kısıtlı olduğu, avukatların çantalarının hala aranmak istendiği vurgulandı.

 

radikal[Bu yazı 906 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™