Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Tarkan"a Uyuşturucu Tedavisi Cezası
27 Ocak 2014


Uyuşturucu kullanmak suçundan yargılanan ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu"nun bir yıl süresince uyuşturucu tedavisi görmesine, tedavi görmemesi halinde ise 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesine karar verildi.

Uyuşturucu kullanmak suçundan yargılanan ünlü şarkıcı Tarkan Tevetoğlu"nun bir yıl süresince uyuşturucu tedavisi görmesine, tedavi görmemesi halinde ise 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası verilmesine karar verildi.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi"nde görülen duruşmada sanık Kubilay
Keskin ve sanık avukatlar hazır bulundu. Tarkan Tevetoğlu ise duruşmaya katılmadı. Aralarında Tarkan"ında yer aldığı toplam 17 sanığın yargılandığı karar duruşmasında mahkeme heyeti sanıklara son sözlerini sordu. Tarkan Tevetoğlu"nu avukatları müvekkili hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmasını istedi ve kararın aksi yönde olması durumunda tedavi uygulanmaksızın denetimli serbestlik hükümlerinin uygulamasını talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme Uyuşturucu ithal etmek suçundan yargılanan sanık Vedat Aysel'in, hakkında suçlanmasına yeterli delil bulunmaması gerekçe gösterilerek beraatine karar verdi.

Sanıklardan Ö.F.M, A.R.Ö ve F.S'hın daha önce aynı eylemlerden yargılandıkları için haklarında yeniden hüküm kurulmasının reddine hükmeden mahkeme heyeti R.A, A.G, K.K, M.E, T.M, S.G.Ş ve M.S.G'nin "Uyuşturucu kokain maddesi satmak" ve "Tedarik etmek" suçlarından 6'şar yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme heyeti Şarkıcı T.T, B.S, F.H, G.E, G.Y ve Ö.D.A'nun uyuşturucu madde kullanmak amacıyla bulundurmak suçlarından haklarında tedavi ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanması kararını verdi. Bu kararla beraber sanıklar 1 yıl boyunca uyuşturucudan kurtulmak için tedavi görecekler. Tedavi kontrolü yaptırdıklarının kontrolüne ise 3 haftada bir gidecekler. Sanıklar tedavilerini aksatmaları durumunda ise sanıklar hakkında davaya yeniden devam edilerek hüküm kurulup 1 yıldan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

27.01.2014 11:56 - [1603265]- İHA


[Bu yazı 986 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™