Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Biz Allah'tan başka yargı tanımıyoruz!
21 Ocak 2014

Hrant Dink Davası: Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada bir sanık hakkında karar vermeyi unuttuğu ortaya çıkan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Yargıtay'daki temyiz dosyası da eksik tebligat nedeniyle mahkemeye geri gönderildi. 7 Yıldır Adalet arayışı devam ediyor! Bugün anma vardı ve AGOS çevresindeki polisler beyaz bere takmıştı.. Sivas Katliamı: Davada zaman aşımı kararı verildi. Böylece 5 firari sanık ceza almaktan kurtuldu.. Yakalanan sanıklarının 8 avukatı AKP'den milletvekili seçildi.. Maraş katliamı: Resmi makamlara göre 111, araştırmacılara göre çok daha fazla insan işkenceyle öldürüldü. Katliamın baş aktörleri bulunamadı! Yakalananlar afla salıverildi, dava zaman aşımına uğradı. N.Ç. Davası: 2002 yılında 13 yaşındayken 24 kişinin tecavüzüne uğradı.. Sanıklara, N.Ç'nin rızası olduğu gerekçesiyle alt sınırdan ceza verildi.. İlköğretim öğrencisi B.T.İ Davası: Duvara 'Hükümet istifa'yazan 13 yaşındaki çocuk hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açıldı. İlk duruşma 21 Ocak! Gezi Parkı Davası: Gezi Parkı eylemlerinde 7 kişi katledildi, sorumlular ceza almadı! Berkin Elvan 280 günü aşkındır komada! Ethem Sarısülük'ün duruşmasında polis memuru sorgulanırken savcı uyudu. Uludere'de 34 Reyhanlı'da 53 kişi öldürüldü. Bir kişi görevden alınmadı. 3 bakan çocuğu tutuklanınca 3000 kişi sürüldü. Başbakan R.T.ERDOĞAN; Türkiye bir hukuk devletidir! Son olarak da 'biz Allah'tan başka yargı tanımıyoruz' dedi!

 

radikal

[Bu yazı 938 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™