Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Emine Erdoğan, 'Başbakan' oldu
8 Ocak 2014

Emine Erdoğan’dan ‘hamile’ mesajına dava.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kendisine hakaret eden kişiye dava açarken suç duyurusu dilekçesinde adının altına “Başbakan, AKP Genel Başkanı” diye yazdı. Emine Erdoğan, Başbakan’ın avukatlığını da üstlenen Ali Özkaya aracılığı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, “şüphelinin müşteki Emine Erdoğan’a karşı, hakaret ve sövme suçunu işlediği” iddia edildi. Avukat Ali Özkaya tarafından kaleme alınan dilekçede müşteki olarak Emine Erdoğan’ın isminin altında “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı-AK Parti Genel Başkanı” sıfatının yer alması dikkat çekti. Şüpheli T.C. Musa Akdanez’in, Türk Ceza Yasası’nın 125 maddesini kapsayan “hakaret” suçundan cezalandırılmasının talep edildiği dilekçede bahse konu mesaja da yer verildi. Dilekçede, söz konusu kişinin Facebook hesabında Emine Erdoğan’ın resminin yanında “TC Cumhuriyeti” başlığının altında, “Vay vay karıya bak Tayyib’in avradı hamile mi? Gül’ünki de hamile acaba, diyar, diyar bedava geziyorlar” sözlerine yer verildi. Konuyla ilgili soruşturma başlatan Bilişim Suçları Savcılığı, söz konusu hesabı kullanan kişiye ulaşmak için IP numarasını incelemeye aldı.

 

Cumhuriyet/ Alican Uludağ

[Bu yazı 1045 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™