Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Dört savcıdan suç duyurusu: Bilinçli karalama kampanyası!
30 Aralık 2013

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında Başbakan Erdoğan'ın hedef aldığı başsavcı vekilleri ve savcıların haklarında çıkan haberlere ilişkin suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

İstanbul'da 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonunun ardından Erdoğan tarafından eleştirilen ve AKP'ye yakın basın kurumları tarafından hedef alınan savcılar suç duyurusunda bulundu.

T24'ten Arzu Yıldız'ın haberine göre, savcılar, Fikret Seçen, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş , 'iftira ve hakarete uğradıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Dört savcı aynı zamanda Akşam gazetesinde yer alan "Derin operasyonun özel teşkilatı" başlıklı haberle ilgili gazeteye tekzip metni yolladılar.

Savcılar, yaptıkları suç duyurusu dilekçesinde "Bilinçli olarak haklarında bir karalama kampanyasının başlatıldığını, yapılan haberler ile belirli güçlerin odağı haline getirildiklerini, hedef gösterildiklerini" ifade ettiler. Dilekçede, haklarında çıkan haber ve yorumları da ilişkin de "ispatı olmayan ve olması dahi mümkün bulunmayan, tamamen asılsız, kamuoyunda küçük düşürme maksadını taşımaktadır" dediler. Dilekçede ayrıca "bu pervasızlıklı göstermektedir ki bundan sonrada hedef gösterilmeye devam edileceğiz ve bu karalama kampanyası asılsız iftira ve hakaretlerle suç işlemeye devam edecekleri anlaşılmaktadır" dediler.

 

solhaber

[Bu yazı 914 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™