Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yeni savcılar kriz yarattı
20 Aralık 2013

Rüşvet ve Yolsuzluk iddiaları üzerine başlatılan ve 17 aralık günü Türkiye'yi sarsan operasyonlarla duyulan soruşturmayla ilgili takviye savcı görevlendirmesinin adli çevrelerde tartışmaya yol açtığı öğrenildi. Çolakkadı tarafından gönderilen savcılar nedeniyle adliyeye getirilen şüphelilerin ifadesi 4 saat alınamadı.

DHA


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başsavcı Turan Çolakkadı imzasıyla yapılan görevlendirme yazısında, soruşturmanın genişliği, içinde kamu görevlilerini barındırması gibi gerekçelerle, 2 yeni savcının soruşturmaya dahil olduğu bildirildi. Ek görevlendirmeler değil ama soruşturmada izlenecek usüle dair talimatın adli çevrelerde tartışmaya yol açtığı öğrenildi.

3 SAVCIDAN 2 SİNİN OYU YETERLİ OLACAK

Genelgeye göre, rüşvet soruşturmasına yeni atanan iki savcıyla başından beri soruşturmayı yürüten Celal Kara arasında ihtilaf çıkması hâlinde iki yeni savcının kararı geçerli olacak. Savcılar Mustafa Erol ile Ekrem Aydıner, operasyonun olduğu gün atanmıştı. Genelgenin yayımlanmasından sonra dört saat boyunca adliyeye getirilen şüphelilerin ifadesi alınamadı. Söz konusu uygulamanın adli çevrelerde tartışıldığı öğrenildi.

[Bu yazı 1285 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™