Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yargıtay itirazı reddetti: Ali İsmail'in davası Kayseri'de kaldı
5 Aralık 2013

Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın Eskişehir’den Kayseri’ye alınmasına yönelik itiraz Yargıtay tarafından reddedildi.

Elif Örnek - soL

19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın, talimatı veren polislerin de aralarında bulunduğu kişiler tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin davanın farklı bir şehirde görülmesi kararına yapılan itirazı Yargıtay 6. Ceza Dairesi karara bağladı. Yargıtay, 29 Kasım Cuma günü aldığı kararda davanın Eskişehir’den Kayseri’de alınmasını yerinde bularak itirazları reddetti.

Korkmaz ailesinin avukatları UYAP üzerinden davanın Kayseri’ye gönderilmesine karşı itirazda bulunmuşlardı. Yargıtay, “güvenliğin” sağlanamayacağı yönündeki iddiaların ardından nakledilen davanın, Kayseri’de görülmesini yerinde buldu.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği ve davanın başka bir şehirde gönderilmesi yönünde görüş bildirdiği yazısında gerekçe olarak devam eden demokratik eylemleri göstermişti. “Adalet Nöbeti”ni yargıyı etkileme çabası olarak yansıtan Tuna, Korkmaz ailesinin avukatlarının da “marjinal örgütlerle bağlantılı” olduklarını iddia etmişti. Konuyla ilgili görüşüne başvurulan Adalet Bakanlığı da Yargıtay’a gönderdiği ve Bakan Sadullah Ergin’in imzasını taşıyan yazıda, Vali Tuna’nın iddialarına yer vererek davanın başka bir şehre nakledilmesini istemişti.

[Bu yazı 1006 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™