Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Kadınlar pakete karşı sokağa çıkıyor
21 Kasım 2013

Kadın Emeği Platformu (KEP), AKP'nin Kadın İstihdamı Paketi'ne karşı yarın hem Ankara hem de İstanbul'da sokağa çıkıyor.

 

Kadınlar pakete karşı sokağa çıkıyor
 
 
 

Kadın Emeği Platformu (KEP), AKP'nin Kadın İstihdamı Paketi'ne karşı yarın hem Ankara hem de İstanbul'da sokağa çıkıyor.

Platform üyeleri, İstanbul'da, Eminönü'nde bulunan İstanbul Ticaret Odası önünde yarın (22 Kasım) saat 12.30'da buluşacak. Ankara'da ise aynı saatte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde toplanılacak.

BU PAKET 'MÜJDE' DEĞİL

KEP'ten yapılan çağrıda şöyle denildi: “Gizlice hazırlanan, medyada 'kadınlara müjde' haberleriyle duyurulan, 'Kadın İstihdamı Yasa Tasarısı' ya da 'Doğum Teşvik Paketi' olarak adlandırılan paketin ayrıntıları, 'sızdırma haberler' yoluyla belirginleştikçe; meselenin 'doğum izninin artırılması, doğum-kreş yardımları, yeni hakların verilmesi' olmadığı ortaya çıktı. Bu paket, 'müjde' filan değil, bir 'hak paketi' kesinlikle değil, kadınları daha da yoksullaştırma ve güvencesizleştirme paketi.

Kadın istihdamı paketi diye sunulan ama kadın emeği sömürüsüne dayanan; kadını düzenli, güvenceli işler yerine, anneliğe ve ev kadınlığına hapseden; kısmi zamanlı düşük ücretli sermaye çalışanı yapan bu pakete karşı sözümüzü sokakta söyleyeceğiz.”

Birgün

[Bu yazı 959 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™