Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Milletvekillerinin Tutuklanmasına Meclis İzni
9 Eylül 2013

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda milletvekillerinin yasama sorumsuzluğu ve dokunulmazlığını düzenleyen madde yeniden ele alındı. Milletvekillerinin Meclis’in izni olmadıkça sorgulanıp yargılanamayacakları, dokunulmazlığı kaldırılan milletvekillerinin de hükümleri kesinleşinceye kadar tutuklanamayacağına ilişkin uzlaşılan hükümden geri adım atıldı. Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’nın “Bir milletvekili baraja zehir katıp bir şehri yok ederse de mi tutuksuz yargılansın” biçimindeki sözleri üzerine AKP, CHP ve BDP’nin uzlaşmasıyla Meclis izniyle milletvekillerinin tutuklanabileceği yönünde değişiklik yapıldı.
 

[Bu yazı 912 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™