Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
YARGI-SEN' de SON DURAK
21 Şubat 2012
Ankara 15 İş Mahkemesinin kararından sonra, Yargıtay 9. Hukuk Dairesinde 21.02.2012 günü YARGI-SEN hakkındaki kapatma davasının duruşması yapıldı.
 
Duruşmaya Ömer Faruk Eminağaoğlu, Avukata Ali Musa SARIÇİMEN ile Ankara Valiliği Avukatı katıldı.
 
Sendikanın kapatılması duruşmasına gözlemci olarak, Yeni Yaklaşımlar Platformu adına Av.Bahattin Yavuz, İstanbul Barosu adına Av. Özlem Aksungar, Ankara Barosu adına Av.Erol Aras , Türk Hukuk Kurumu Başkanı Av.Tuncay Alemdaroğlu, Av. Şanal Sarıhan ile çok sayıda meslektaş ve izleyici kitlesi katıldı.
 
Yargı-Sen adına savunma yapan Ömer Faruk Eminağaoğlu 4688 sayılı yasa hakkında eleştirilerini sundu. Daha sonra söz alan Avukat Ali Musa SARIÇİMEN davanın yürürlükteki yasa kapsamında değil evrensel hukuk boyutu yönünden değerlendirlmesi gerektiğini savundu.
 
Valilik adına yapılan savunmadan sonra karar için duruşma ertelendi. Kararın kısa sürede açıklanması bekleniyor.
 
 
Ankara YY Platformu adına
Av. Bahattin YAVUZ
 
NOT: YARGITAY 9. DAİRESİ YARGI-SEN İN KAPATILMASI KARARINI ONAMIŞTIR.

[Bu yazı 1969 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™