Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Sakarya Valisi yeni konağına taşındı
25 Aralık 2011
SAKARYA Valisi Mustafa Büyük, Van Depremi sonrasında güvenli olup olmadığı tartışılan, 1958 yılında yapılan Adapazarı kent merkezi Çark Caddesi’ndeki konaktan, deprem konutlarının bulunduğu Camili Mahallesi’nde 4.5 milyon liraya yaptırılan yeni konağa taşındı.
 
17 Ağustos Depremi’nden sonra dönemin Valisi Nuri Okutan tarafından projesi çizilen yeni vali konağı, Camili Mahallesi’nde 18 dönüm arazi içerisinde 500 metrekare üzerine 3 katlı inşa edildi.
Sakarya Valiliği görevine 31 mayıs 2010’da başlayan Mustafa Büyük, tamamlanan yeni konağa bugüne kadar taşınmadı. Ancak Van Depremi sonrasında, ilde 17 Ağustos Depremi öncesinde yapılan binalarla ilgili çalışma gündeme gelince, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, yaklaşık 2 yıldır boş bulunan yeni konağa taşındı.

Bugüne kadar 21 il valisinin kullandığı Çark Caddesi’ndeki konağı Vali Mustafa Büyük, şehir merkezinde olması nedeniyle tercih ediyordu. Camili Mahallesi’nde Adapazarı ve yeni yerleşime hakim bir tepede yer alan yeni vali konağı arazisinde, 4 de personel lojmanı bulunuyor.
 
Sakarya'daki eski Vali Konağı
[Bu yazı 3610 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™