Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel Baro Seçiminde Protesto Edildi
17 Ekim 2016
Eski DGM savcısı Nuh Mete Yüksel, Ankara Baro seçimlerinde oy kullanmak üzere geldiği Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde ilerici, muhalif avukatlar tarafından protesto edildi.

Ankara Barosu başkanlık seçimlerinin yapıldığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eski DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel oy kullanırken alkış ve ıslıklarla protesto edildi.

İlerici, sosyalist, muhalif avukatlar tarafından yapılan protesto sırasında avukatlar "İnsanlık onuru işkenceyi yenecek", "Avukat değil işkenceci Nuh Mete" sloganları attı. Kampüsün kapısına kadar çıkarılan eski DGM Savcısına sivil polisler eşlik ederken çevik kuvvet de kampüsün girişine barikat kurdu.

Avukatlar sloganlarla fakülteye döndü. 

Fakültede muhalif avukatlardan Selçuk Kozağaçlı kısa bir konuşma yaptı.

NUH METE YÜKSEL KİMDİR?

Nuh Mete Yüksel Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Savcılığı sırasında Terörle Mücadele Şubesi’nde işkencelere bizzat iştirak etmesiyle ve üniversite öğrencisi Birtan Altınbaş’ın işkencede katledilmesi davasında polisler lehine tanıklık yapmak üzere duruşmaya katılmasıyla tanınıyor. Avukatlara işkenceleri izleyen, kanlı polis infazlarını soruşturma bahanesiyle üzerini örten, sahte deliller, tutanaklar, emirler ile devrimcilere, sosyalistlere çeşitli saldırıların başını çeken Nuh Mete Yüksel, 2014 yılında Ankara Barosu'nun kararıyla avukatlığa kabul edilmişti.

Kaynak: İleri Haber

[Bu yazı 979 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™