Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
TBMM Başkanı'nı protesto edenlere plastik mermi ve gazlı polis saldırısı!
26 Nisan 2016
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" sözlerini protesto etmek isteyen Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi ve Birleşik Haziran Hareketi, TBMM'nin Dikmen kapısında eylem kararı aldı. Ancak çevik kuvvet ekipleri Akay girişini kapattı. Polis Meclis'e yürüyenlerin önünü kesiyor. Polis plastik mermi ve gazla saldırdı. Olgunlar Sokak'ta plastik mermiden kaçanlara polisin "Atatürk'ün p.çleri kaçmayın" diye bağırdığı duyuldu.
 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" sözlerini protesto etmek isteyen Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi ve Birleşik Haziran Hareketi, TBMM'nin Dikmen kapısında eylem kararı aldı. Ancak çevik kuvvet ekipleri Akay girişini kapattı. 

Polis, Meclis'e yürüyenlerin önünü kesiyor...

Polis kalkanlarla saldırdı...

Polis yeniden saldırdı, Olgunlar'a kadar gelen polis saldırısını sürdürüyor...

Laiklik savunusu için sokağa çıkan yurttaşlar, polisin plastik mermili ve biber gazlı saldırısına maruz kaldı...

Olgunlar Sokak'ta plastik mermi ve biber gazından kaçanlara bir polisin "Atatürk'ün p.çleri kamayın" diye bağırdığı duyuldu.

 

solhaber

[Bu yazı 922 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™