Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Yurt Gazetesi patronunun hali tam bir 'Yavuz hırsız' misali....
4 Mart 2016, Nihat BEHRAM
, Nihat BEHRAM

Yurt Gazetesi’ne Merdan Yanardağ’ın Genel Yayın Yönetmenliği’ndeki kurulma sürecinde ‘sarı basın kartı’mla katılmış, deneme yayınlarından itibaren çalışmaya başlamış, Ocak 2012 de piyasaya çıktığı ilk günden itibaren “Tekzip” başlıklı köşemde haftada iki gün hiç aksatmadan ve hiç izin kullanmadan 231 makaleyle çalışmayı sürdürmüş, çalıştığım süre içinde 1500 tl olan maaşımın 3-5 ay geç ödenmesini sorun etmemiş biri olarak yazıyorum: Yurt Gazetesi’nde Merdan Yanardağ hakkında atılan o kara başlığı okurken utanmazlığın bu boyutu karşısında açıkçası dehşet içinde kaldım! Yurt patronu, bugüne dek tanık olduğum bütün utanmazlıkları ‘sollamış’! İki dönem CHP Maraş milletvekili, CHP üst düzey yöneticisi, 2005 Ankara 1. bölge aday adayı, Çankaya Belediye Başkan adayı ve CHP Avrupa örgütlenme sorumlusu olan Yurt Gazetesi patronu ile ilgili serüvenimi, memleketin dikta kabusu yaşadığı bir ortamda, demokrasi için çırpınan güçlere zarar verebileceği duygusuyla bugüne dek kamuoyuna yansıtmadım. Ama Yurt patronunun Merdan ve onun şahsında emekleri gaspedilmiş Yurt çalışanlarının hakları için verdikleri mücadeleye yönelik saldırısı ve gazetesine attığı o yüz karası manşet nedeniyle yazmam gerekiyor. Patronun tavrı tam bir “yavuz hırsız...” misali!

Merdan’ın genel yayın yönetmenliği döneminde Yurt Gazetesi son derece önemli bir demokrasi mevzisiydi. Yazarların bir kısmı zaten karşılıksız yazıyordu; cüzi maaşlarla çalışanlar da, ödemelerinin birkaç ay aksamasını sorun etmiyordu. Merdan için öncelik, gazetenin teknik servisindeki emekçilerin maaşlarıydı ki, doğru olan da buydu. Fakat patronun ‘manipülasyonları’ o ödemeleri bile aksatmaktaydı. Merdan ‘Ergenekon’dan tutuklandığında, ‘meydan’ patrona kaldı. Daha tutuklandığı ilk günlerde gazetede tasfiyeye başladı. Yazar ve teknik serviste ‘işten atılanlar’ oldu. Bu ‘tasfiyeler’, gazetede çalışan emekçilerin ‘sendikalaşma’ çabalarına dönük baskılarla sürdü. Sendikalaşma çabasına öncülük edenler gazeteden atıldı. Kendi adıma söylemem gerekirse, Merdan tutuklandı, benim maaşım kesildi! ‘İlkellik’ ruhlarında kemikleşmişse, insanlar, sadece hak-hukuk arayışına saygıdan değil, ‘nezaketten’ de yoksundur! Mail yazarsın yanıt vermezler, telefon edersin telefonu açmazlar, aracı koyarsın, aracıyı atlatırlar, karşılaştığında yalan söylerler. Bunların tümü başıma geldi. Ağustos 2014’te, gazetenin o günkü yeni ‘CEO’su imzasıyla bir yazı geldi! Yazıda, “Yurt Gazetesi bünyesinde yazmakta olduğunuz yazılarınız ve hizmetleriniz içinteşekkür eder, iş akdinizin feshedildiğine bilgi edinmenizi rica ederiz” deniliyordu! “İki satırla işten atıldığımı” bildiren bu yazıyı aldığımda bir yıla yakın maaşım ödenmemişti. Komediye bakın ki, gazetenin ‘işçi sorunları’ köşesinde, bir emekçinin sorusu şöyle yanıtlanıyordu: “Merhaba Hüseyin Bey, Ben işe 10.02.2013 de başladım. Şu an itibariyle yıllık iznimi hak ettim. Fakat kullanma fırsatım olmadı. Şu anda da işten ayrılmak istiyorum. Ben istifa dilekçesini verdikten sonra kullanmadığım yıllık izin ücretini alabilir miyim? İlginiz için teşekkürler....

Merhaba Sayın okuyucumuz, İş Kanunun konuya düzenleme getiren 59. maddesi aynen aşağıdaki gibidir:
MADDE 59 İş sözleşmesinin, herhangi bir nedenle sona ermesi halinde işçinin hak kazanıp da kullanmadığı yıllık izin sürelerine ait ücreti, sözleşmenin sona erdiği tarihteki ücreti üzerinden kendisine veya hak sahiplerine ödenir. Bu ücrete ilişkin zamanaşımı iş sözleşmesinin sona erdiği tarihten itibaren başlar. Dolayısı ile size kullanmadığınız yıllık izninizin karşılığı olan ücret işten ayrılırken nakden ödenmelidir.”

Gerek avukatım aracılığıyla, gerek ileti ve telefonlarla kendim defalarca bu gazeteye emeğim üstündeki gaspı kaldırmalarını bildirdim. Her seferinde aldattılar, atlattılar, yalan söylediler. Benim için sorun, alacağım üç kuruş-beş kuruşun ötesinde bir anlam taşıyordu. Hem emeğin hakkı için mücade et, hem kendi emeğine sağır kal! İnsan ilkin bunu içine sindiremez. Sonra, yalan ve utanmazlıkta da sınır tanınmıyorlar. Avukatımız icraya başvuruyor, gazetenin avukatı “İcraya gitmeyin, 10 bin lirada anlaşalım, bu ay 4 taksitte borcumuzu ödeyelim” diyor. Alacağınızın bir bölümünden de, tazminattan da, faizinden de vazgeçiyorsunuz, icrayı kaldırıyorsunuz, sonra bekle ki ödesinler, ara ki adamları bulasın! İki yıl böyle geçiyor! Sonunda, Avukatıma yazıp dedim ki, “Emeğimizin hakkını almak için mahkemeye gidelim, alacağımı ibreti alem için, zulüm altında olanlara, insan hakları mücadelesine, Soma’da ölen madencilerin ailelerine falan bir yere bırakalım”... Patron ‘fukara’ olsa, yani, ödeyemeyecek durumda olsa ve de nezaket kuralları içinde davransa, dersin ki ‘kalsın’! Ama bakıyorsun patronun hali ‘yavuz hırsız’ misali!

Sonraki aylarda, basından izlediğim kadarıyla, gazetedeki huzursuzluk da hız kesmedi, pervasızlık da! Geçen yılın Şubat ayında bir kısım gezete emekçisi işten atıldı. TGS ve Kesk’e bağlı Haber Sen gibi birçok sendika gazeteyi gazete önünde protesto etti. O günlerde gazetenin ‘yeni’ genel yayın yönetmeni Derya Sazak, basına açıklama yapıp “İşten çıkarma kararının kendisine ait olduğunu, sebebinin ise sendika ya da gazetecilerin eylemi değil, genel seçimlerin yapılacağı 2015’e ‘güçlendirilmiş bir yapı’ ile girmek olduğunu” söyledi. Aynı açıklamanın bir yerinde aynen şöyle diyordu: “Ağırlıklı olarak editöryel kadroyla çıkan bir gazeteyiz. İçeride tasarruf yaparak yeni bir ekiple 2015’i karşılamayı düşündüm. Türkiye seçime gidiyor. Çok sert bir döneme giriyoruz. Bu nedenle gazetenin yazı işlerini güçlendirmeliydim. Zayıf gördüğüm bazı birimler, bazı sayfalar vardı. Buradaki arkadaşların bir kısmı kendileri gitti, bazıları ise ben ayrılma kararı aldım. Nasıl ki birinin işe girme hakkı varsa, hakları verildiği müddetçe genel yayın yönetmeninin de böyle bir tasarruf hakkı var.”

Lafa bak: “Hakları verildiği sürece”ymiş!

Onun bu açıklamayı yaptığı günlerde, Patron Durdu Özpolat’ın bu kez Maraş’tan değil Ankara 1. Bölge’den aday olacağı açıklanıyor, 29 Mart’taki ‘önseçim’ için kampanya başlıyordu! Kendisi hakkında verdiği ‘referanslara’ kansanız, onu ‘devrim / demokrasi fatihi’ sanarsınız, yani: Emeğin hakkını korkusuzca arayan, yoksullara kol kanat olan, haksızlıklara, yasa dışılıklara karşı mücadeleci....

Durdu Özpolat, seçim propaganda konuşmasında şöyle diyordu: “Hukukun, demokrasinin esamesi kalmadı. Özellikle geçen hafta kaybettiğimiz Özgecan kadına şiddetin boyutunu göstermektedir.  Dün kartopu oynadığı için katledilen değerli yoldaşımız Nuh’un öldürülmesi Türkiye’de artık can güvenliğimiz olmadığının kanıtıdır.  Kaçak sarayında kendini padişah zanneden  Cumhurbaşkanı göreceksiniz bütün bu yaptığı haksızlıklara, zülme rağmen  orada oturamayacak. Onun Türkiye’yi bir  karanlığıa, şeriat devletine, faşist diktasına götürmesine asla izin vermeyeceğiz.  Her mücadeleyi vermeye hazırız. Siyaset çok kutsal bir kurumdur ancak son yıllarda bu kutsal kuruma inanç ve güvenin kalmadığını görüyoruz.  Ankara o eski sol sosyal ve demokrat gücüne kavuşacaktır. Melih’in de Tayyip’inde saltanatına son vereceğiz.  Bu yüzden Ankara’dan adayım. Panik içerisindeler, korkuyorlar. Dağılıyorlar, yok olacaklar.”

Gerek ‘Çankaya Belediye Başkanlık’, gerek Ankara 1. Bölge’den Vekillik hesabında ‘önseçime’ tosladı!

“2014 te atandığı CHP Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörlüğü görevini” (yani ‘yurtdışındaki insanlarımızı demokrasi, özgürlük, emeğin hakkı yolunda mücadele’ düşünceleriyle ‘donandırma’ görevini) sürdürüyor mu, sürdürüyorsa nasıl ‘donandırıyor’ bilmem! Ama, benim de içinde olduğum gazetesindeki bir kısım insanı, ‘emeğinin hakkını arama’ sorunu çevresinde ‘dolandırdığı’ açık seçik ortada!

[Bu yazı 1387 kez okundu]
Nihat BEHRAM

YAZARIN DİĞER YAZILARI: [186]
[4 Ekim 2015] Doğu Perinçek'in 'vatan' anlayışı... ... [12 Mart 2015] Yobazlığı Karacaoğlan'la süpürmek! ... [20 Şubat 2015] Diren, ulaşırsın! ... [5 Ocak 2015] Giden yıla lânet, gelen yıla umut tazelemesi ... [24 Kasım 2014] Türbanın zulası ... [16 Nisan 2014] Ayrılığa dipnot ... [13 Nisan 2014] 30 Mart'ın 'artçı sarsıntıları' ... [9 Nisan 2014] Umut hırsızlığı ... [6 Nisan 2014] Faşizmin 'tamiri' olmaz, yıkımı gerekir! ... [2 Nisan 2014] Ülkenin 'zulüm sever' ahalisi ... [30 Mart 2014] Kızıldere'yi Anarken / Katil kim? ... [27 Mart 2014] Ne zengin memleketmiş! ... [19 Mart 2014] 'Guinness Rekorları'ndaki Eksiklerimiz ... [16 Mart 2014] Bari sus be adam! ... [12 Mart 2014] Faşizm, Sokak, Sandık ... [9 Mart 2014] Sanatçının Topluma Namus Borcu ... [5 Mart 2014] Sol Yelpaze ... [2 Mart 2014] Dindar mı, Sahtekâr mı? ... [26 Şubat 2014] AKP'nin Sanat ve Kültürü 'Kutulama' Hesabı: TÜSAK ... [19 Şubat 2014] Tutsaklığı Özgürlük Şarkılarıyla Göğüsleyenler ... [12 Şubat 2014] Omuz ver, Çamlıca Tepesi'ni kurtaralım! ... [9 Şubat 2014] Toplumda Hafıza Kaybının Kürekçileri ... [5 Şubat 2014] Yerel Seçimler ve Sol Cephe ... [3 Şubat 2014] Yasak Çiğneme Zamanı ... [29 Ocak 2014] Arsızlığın Bir Türü: 'Liberal Yanılmazlık' ... [27 Ocak 2014] İnsan mı, Hangi İnsan? ... [22 Ocak 2014] Solda cepheleşmek devrimcilerin acil ve tarihi görevidir ... [19 Ocak 2014] Herkesin Şeytanı Kendine ... [15 Ocak 2014] Olasılık - Kesinlik ... [12 Ocak 2014] Özgürlüğün 'Anlamsızlık' Boyutu! ... [8 Ocak 2014] 'Taylan Tanay'ların kollarındaki zincir ... [5 Ocak 2014] Geçen Yılın 'En'lerinden, Yeni Yılın 'Yön'lerine. ... [3 Ocak 2014] Çamlıca Tepesi insanlığı yardıma çağırıyor ... [2 Ocak 2014] Çamlıca Tepesi insanlığı yardıma çağırıyor ... [29 Aralık 2013] Yalaka ölçer ... [25 Aralık 2013] Şimdilik 'cin' çarptı, sırada 'halay çarpması' var! ... [22 Aralık 2013] Hayatın aynasında: 'Ya Tayyip... Men dakka dukka!' ... [18 Aralık 2013] Sol Cephe' duyarlılığı, 'Haziran İsyanı'nın çiçeğidir ... [15 Aralık 2013] Mülkümü sordular, 'Yurdum' dedim! ... [12 Aralık 2013] 'Başbakan'ın suç işleme özgürlüğü mü var? ... [8 Aralık 2013] 'Allah'ı alet etmedikleri konu kalmadı! ... [4 Aralık 2013] Sedat Selim Ay 'işkenceci' değilmiş! ... [2 Aralık 2013] İğrençsiniz! ... [28 Kasım 2013] Yöneticiden utanç duymak ... [24 Kasım 2013] Felâket senaryosu, komplo teorisi, suni gündem ... [13 Kasım 2013] İkili Oynamak ... [6 Kasım 2013] Türkiye Solunun 'Yurtseverlik' Sınavı ... [30 Ekim 2013] 'Hukuk Komedisi' değil, 'Hukuk Cinayeti' ... [27 Ekim 2013] Zindan Mektuplarından Kıvılcımlar ... [23 Ekim 2013] Pişkinlik ... [16 Ekim 2013] 'AK Terfi' dedikleri bu olmalı!.. ... [13 Ekim 2013] "Bu ülke hepimizin" diyene bak! ... [9 Ekim 2013] AK Hacılar Dönemi'nin popüler seviye simgeleri ... [2 Ekim 2013] Kendi kendini sansür, onura kelepçedir ... [29 Eylül 2013] Yobazlığın 'Ahmet Hakan'cası! ... [22 Eylül 2013] Derin' Devlete 'Derin' Hizmet! ... [18 Eylül 2013] Siyaset siyaset olarak kalmalıdır, din din olarak ... [15 Eylül 2013] Acil görev 'Yurtsever Halk Cephesi'ni oluşturmaktır ... [11 Eylül 2013] Savaş çalgısına barış akordu ... [9 Eylül 2013] AKP'den beklentinin Kürt siyasetçilerde doğurduğu zikzaklar ... [4 Eylül 2013] Alçaklık ve seviyesizliğin dibinde olmak ... [1 Eylül 2013] AK Vampirler ... [28 Ağustos 2013] Ölümcül hastaları zindanda zincirlemek insanlık mı? ... [25 Ağustos 2013] Merdan Yanardağ'a mektup ... [21 Ağustos 2013] Şiir kir tutar mı? ... [11 Ağustos 2013] Hayatın da bir yargısı var! ... [31 Temmuz 2013] AKP'nin darbe karşıtlığı da sahte! ... [29 Temmuz 2013] "Simit sat onurunla yaşa!" ... [24 Temmuz 2013] 'İktidar gasbı'nın 'darbe'den farkı ne? ... [17 Temmuz 2013] Affın sınırı ne? ... [10 Temmuz 2013] Acı çeşitlemesi ... [8 Temmuz 2013] Vergiyi haram etme hakkı ... [30 Haziran 2013] Altan Tan denen şu şeriatçı yobaza bak! ... [27 Haziran 2013] Yurdun pazarlamacısı ve halk gerçekliği ... [24 Haziran 2013] Gül'ün yorumuna gel de gülme! ... [19 Haziran 2013] Faşist barbarlığın mazereti mi olurmuş! ... [12 Haziran 2013] Zalimlerden zulümlerinin hesabı bir bir sorulacak ... [9 Haziran 2013] Diktatör ve piyonları ... [5 Haziran 2013] Dinci faşist diktacılar defolup gidecektir ... [26 Mayıs 2013] Ülkeyi haramilerden kurtarmak için Yurtsever Halk Cephesi ... [6 Mayıs 2013] DENİZLER korkutmaya devam ediyor! ... [24 Nisan 2013] 'Açılım'ın kapısı ... [17 Nisan 2013] "İleri demokrat"lık virüsü ... [10 Nisan 2013] Neruda'nın kemikleri ... [27 Mart 2013] Toplumsal aptallaşma ... [18 Mart 2013] Sanatçı saflaşması ... [10 Mart 2013] Kalemini de al git! ... [6 Mart 2013] Cinayet, cinnet çağı! ... [3 Mart 2013] Zehrin besin değeri! ... [27 Şubat 2013] Ektiğini biçersin ... [25 Şubat 2013] Faşizmin "zaman ayarlı" operasyonları ... [21 Şubat 2013] Hasta ziyaretine cenaze levazımatıyla gitmek ... [17 Şubat 2013] Aydın olmanın mayası ... [14 Şubat 2013] Yurt'un "Gökçek'e Çakma Ödül" öfkesi ... [10 Şubat 2013] Yalanın İktidarı ... [6 Şubat 2013] Halk düşmanlığı: "Kültür Operasyonları" ... [27 Ocak 2013] "Entelektüel" Yobazlar ... [23 Ocak 2013] Ülke zindan, bunlar zindancıbaşı! ... [20 Ocak 2013] Faşizmin köpürüşü! ... [9 Ocak 2013] Hocaefendi'nin 'Şair, Şiir Hutbesi' ve Necip Fazıl ... [6 Ocak 2013] Büyük Buluşma, Levent Kırca ve küçük adamlar ... [2 Ocak 2013] Yunus'un, Kaygusuz'un yanında Padişah neyin nesi? ... [31 Aralık 2012] "Keşke"li yeni yıl dilekleri ... [27 Aralık 2012] Suça iştirak ... [24 Aralık 2012] "Karanlık Zamanlarda" ... [9 Aralık 2012] "Sesimiz sesinizle buluşsun!" ... [27 Kasım 2012] Yoksa Aleviler 'korkunun ecele faydası'na mı inanıyor? ... [15 Kasım 2012] Hainler Sıralaması ... [12 Kasım 2012] Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun darbe yerleştirme misyonu! ... [7 Kasım 2012] Bir yanda canlarını dişleyerek direnenler, bir yanda 'Hak katı'nın Çöpçübaşı ... [4 Kasım 2012] Kılıçdaroğlu ne söylediğini biliyor mu? ... [28 Ekim 2012] Cumhuriyet mi kalmış ki 'bayramı' olsun? ... [22 Ekim 2012] Sosyalistlerin Meclisi 'Toplantı Bildirgesi'ni okurken ... [17 Ekim 2012] MHP: İktidarın emniyet sibobu! ... [16 Ekim 2012] Bir bu eksikti: 'Çocuk tecavüzcüsü'ne 'şehit'lik! ... [12 Ekim 2012] Kavramlara 'yeni anlamlar' yüklenirken ... [8 Ekim 2012] Başbakan'ın "Yavuz" iştahı ve Aleviler ... [3 Ekim 2012] "Ulemâ-yı bâtın" uluması! ... [30 Eylül 2012] Bu da 'İleri Demokrasi'nin cenaze gaspı! ... [26 Eylül 2012] 'Adalet' buysa, 'adaletsizlik' acaba ne? ... [24 Eylül 2012] 'Kelleci Santrafor'un 'Refleksiz Kaleci'si ... [19 Eylül 2012] Eleştiriye tahammülsüz Polis yasa tanır mı? ... [17 Eylül 2012] Halkın polisi mi, hükümet milisi mi? ... [11 Eylül 2012] Yoksa çete reisi ben miyim? ... [5 Eylül 2012] İnsanın varlık nedenine saldırı ... [29 Ağustos 2012] Başbakan'ın Arkadaşları ... [23 Ağustos 2012] İmamın cetveli! ... [8 Ağustos 2012] Olmayan şeyi tanımak! ... [1 Ağustos 2012] "Zihinsel şiddete uğramak!" ve Prof. Büşra Ersanlı ... [29 Temmuz 2012] "Gelmiş geçmiş en demokratik hükümet" miş! ... [25 Temmuz 2012] Ölümle değil, imamla belalıyım! ... [18 Temmuz 2012] Cezaevlerine duyarsızlık ... [15 Temmuz 2012] Başınıza Mor Gabriel Manastırı kadar taş düşsün! ... [12 Temmuz 2012] Gel de anla! ... [8 Temmuz 2012] Aydın kavramı ve boşa edilen küfür ... [2 Temmuz 2012] Yangını söndürecek güç ... [27 Haziran 2012] Suç ve ceza ... [24 Haziran 2012] "Demokratik" Faşizm ... [20 Haziran 2012] Edip Akbayram'la "Mayıs" ta kucaklaşmak ... [13 Haziran 2012] Umut Odakları ... [13 Haziran 2012] Bu ne hâl Adalet Hanım? ... [6 Haziran 2012] BDP mi kalleş, AKP mi? ... [30 Mayıs 2012] "HES" diye hırlayanı "Höst!" diye hoştlamalı! ... [23 Mayıs 2012] Savaş kışkırtıcılığı, barış militanlığı ... [14 Mayıs 2012] Cüreti cehaletten mi azametten mi? ... [10 Mayıs 2012] Alçaklığın bu derecesi kan dondurur! ... [8 Mayıs 2012] 12 Eylül Darbesi'nin 'COO'su kim, 'CEO'su kim? ... [2 Mayıs 2012] Bulandırılmış muhalif kimlik ... [26 Nisan 2012] Eyvah, Kültür Bakanı yine 'sahne'de! ... [18 Nisan 2012] El insaf Ahmet Altan! ... [4 Nisan 2012] Yaşasın hayat! ... [1 Nisan 2012] AKP'nin Prof. Dr. 'Hoca'ları ... [22 Mart 2012] Sahtekârlık sınırsız ... [19 Mart 2012] "Ilımlı İslam" yumurtasının "Uyumlu İslam" civcivi ... [15 Mart 2012] Sonunda AKP bize terörü sevdirecek! ... [12 Mart 2012] "Kürt Açılımı"ndan rekor çıktı! ... [10 Mart 2012] Zor günler ... [7 Mart 2012] Ya 'devrimci örgüte üye'lik, ya 'sürgit güve'lik ... [4 Mart 2012] İktidar yandaşı muhalefet ... [29 Şubat 2012] "Terörün arka bahçesi"nde olmak ... [22 Şubat 2012] Haber ve görüntü dili ... [19 Şubat 2012] Arap Buharı ... [12 Şubat 2012] Düşüş... ... [8 Şubat 2012] Halk düşmanları halkların kardeşliğine hizmet eder mi? ... [8 Şubat 2012] Kendi Coğrafyası Kendine Zindan, Halkının Sesi Bir Ozan: Mahmud Derviş ... [25 Ocak 2012] Bu gün acımasızlığım tuttu! ... [17 Ocak 2012] "Gurur" gurultusu ... [11 Ocak 2012] 'Şiirden anlamam!' sözünün anlamını anlayan var mı? ... [28 Aralık 2011] Dersim'i Unutma ... [14 Aralık 2011] Köklerden kopukluk 'vazo kültürü'dür! ... [30 Kasım 2011] Seni.... CHE ... [2 Kasım 2011] Acı Sargısı ... [19 Ekim 2011] Örgütsüz aydının örgütlenme çağrısı! ... [5 Ekim 2011] Bunlar kendilerini ne sanıyor? ... [21 Eylül 2011] İnsan hâlleri, insani hâller ... [7 Eylül 2011] Hayata Düşmanlık Yelpazesi ... [24 Ağustos 2011] Yobazlık jandarması Ramazan magandaları ... [10 Ağustos 2011] Sistemin Kirletme ve Körletme Aygıtı ... [28 Temmuz 2011] Sonuçta bu işi kim çözecek, uzaylılar mı? ... [13 Temmuz 2011] Ölüm de çiçek açar... Ve ölümsüzlük o çiçeğin balıdır ... [29 Haziran 2011] "Şu 500 bin meselesi..!" ... [15 Haziran 2011] Sarıdır, ama sararmamıştır... ... [1 Haziran 2011] Düzenin batağında barajı aşmak mı, ırmak yatağında selleşip taşmak mı? ... [19 Mayıs 2011] "Davutoğlu'nun Mevlâna Çıkışı"na Giriş! ... [4 Mayıs 2011] İmamın domuzu ... [7 Nisan 2010] Bataklıklı Yolda Tepeye Doğru Yürürken ...
Nihat BEHRAM
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™