Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
AVUKATLAR İSTANBUL BAROSU'NA KARŞI İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI
11 Şubat 2016

İSTANBUL BAROSU SERVİSLERİNE GETİRİLEN ÜCRET KALDIRILSIN!!!

 

İstanbul Barosunun avukatlara ve stajyer avukatlara sunmuş olduğu adliyeler arası servis hizmetine getirilen ücreti kabul etmiyoruz. TBB her sene güncelleyerek fiyatını belirlediği baro pulları ile avukatlardan giderleri için zaten haddinden fazla ücret almaktadır. Zira sunulan tüm yetki belgelerine ve vekaletnamelere baro pulu eklenmektedir. İstanbul Barosu, buna ek olarak yılda iki kez, miktarını bizzat belirlediği aidatları toplamakta, bunun gerekçesi olarak ise verilen servis hizmetini göstermektedir. Şimdi ise yeni aldığı kararla her bir servis kullanımı için 2 TL ücret alınmasına karar vermiş, bunun da baro kartlarına yükleme yapılması yolu ile yapılacağı belirtilmektedir. İstanbul Barosu tarafından bu ücretin her ne kadar servislere üçüncü kişilerin binmesini engelleme amacı ile getirildiği savunulmakta ise  de servis binişlerinde kimlik kontrolü yapılarak da üçüncü kişilerin servisleri kullanması engellenebilir. Bu nedenle İstanbul Barosu tarafından haksız olarak getirilen bu uygulamaya başlanmadan son verilmesini istiyoruz.
Muhatabı
İstanbul Barosu
Türkiye Barolar Birliği
ÜMİT KOCASAKAL
Mehmet Durakoğlu

İSTANBUL BAROSU SERVİSLERİNE GETİRİLEN ÜCRET KALDIRILSIN!!!

İMZA KAMPANYASI

https://www.change.org/p/istanbul-barosu-servislerine-getirilen-%C3%BCcret-kaldirilsin?recruiter=211488956&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=mob-xs-share_petition-no_msg

 


[Bu yazı 1069 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™