Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Bu dilekçeyi bir avukat yazmış olamaz!
3 Şubat 2016
Kolay yoldan girilen ve bitirilen onlarca hukuk fakültesinden mezun olanların kolayca girebildikleri tek meslek avukatlık.

Göstermelik bir stajdan sonra alınan ruhsatla sınırsız bir şekilde avukatlık yapabiliyorsunuz. 

Stajı denetlemesi gereken barolar sayısal olarak en büyük olma ve daha çok aidat toplamayı önceleyince stajın yeterliliği asla araştırılmıyor.

Reklam yasağı ve meslekte fırsat eşitliğini bozan davranışların yaptırımsız kalması mesleğin kalitesini bozan temel sebeplerden biri.  

Bunun yanında yargı organlarına verilen dilekçeler ise mesleğin içler acısı halini bir başka açıdan ortaya koyuyor. 

Ciltlere sığmayacak kadar ayrıntı içeren Ceza Hukuku, Usul Hukuku, Medeni Hukuk ve sair hukuk dallarının 30 sayfalık ders notları ile geçilmesinin neticesi yazılan dilekçeye yansımış. 

Hakim, savcı ve avukatların bir araya geldiği hukukçu facebook gruplarından paylaşılan dilekçeler ve altına yapılan yorumlar mesleğin gidişatını çok fazla anlatıma, açıklamaya ihtiyaç bırakmıyor

Müvekkili davacı adına yazdığı bu sebepler tahdidi değil tadadidir! diyerek anlattığı, haklı boşanma sebepleriyle süslediği dilekçesindeki ÇİLEK REÇELİ - EMLAKÇILIK VE GOLF DİZEL otomobil vurguları son derece dikkat çekmiş. 

İşte o dilekçe;
Kaynak: hukukmedeniyeti.org

[Bu yazı 2124 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™