Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
TBMM de artık 'külliye' oldu
28 Ocak 2016

TBMM Genel Sekreterliği, yeni dönem çalışmaları için toplanan Meclis Başkanlık Divanı'na hazırladığı belgelerde ''TBMM yerleşkesi'' yerine ''TBMM Külliyesi'' ifadesini kullandı.TBMM Başkanlık Divanı, yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bir dizi karar almak üzere toplandı.

TBMM de artık 'külliye' oldu
Başkanlık Divanı için Meclis Genel Sekreterliği'nce hazırlanan belgelerde, TBMM yerleşkesinin adı Cumhurbaşkanlığı'nda olduğu gibi ''külliye'' olarak değiştirildi.
Divan kararıyla, ''TBMM Külliyesi içerisinde'' geçmişte askeri gazino, daha sonra bahçe lokanta olarak hizmet veren ve yıkılan tesisin yerine yenisinin yaptırılıp yaptırılmayacağı; ayrıca geçmişte milletvekili ofisi olarak kullanılan iki binanın ne yapılacağı konusunda Meclis Başkanı'na yetki verildi.

Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe ile Beylerbeyi Sarayı Hasbahçe başta olmak üzere Meclis'e bağlı olan Milli Saraylar'da salon kiralama ücretlerine zam yapılmadı. Hürriyet'te yer alan habere göre fiyatların yüksek olması nedeniyle yıllık kiralama sayılarının düşük kaldığını tespit eden Meclis yönetimi, aynı fiyatlarla uygulamanın sürmesine karar verdi.

http://www.hukukajansi.com/guncel/tbmm-de-artik-kulliye-oldu-h29476.html
[Bu yazı 757 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™