Yazdırmak için tıklayın Eposta Olarak göndermek için tıklayın Yorum Eklemek için tıklayın
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'bedelli'yi onayladı
26 Ocak 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik için ödenmesi gereken para miktarını 6 bin avrodan bin avroya indiren 6661 sayılı "Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu" onayladı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu kanunu yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca 6662 sayılı "Dünya Ticaret Örgütünü Kuran Marakeş Anlaşmasını Tadil Eden Protokol ile Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanunu" da onayladı.
 
Askerlik Kanunu'na göre yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin avro yerine bin avro ödediklerinde askerlik yapmış sayılacak. Bu kişiler, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak ve bin avroyu bir kerede ödeyecek. Dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce başvuranlar da bin Euro ödeyecek.
 
Dövizle askerlik hizmetinden yararlanmak üzere 38 yaşının sonuna kadar başvuruda bulunmamış veya başvurdukları halde ödemelerini tamamlamadıkları için dövizle askerlik hizmeti kapsamından çıkarılan yükümlüler bin Euro ödediklerinde askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Bu kişiler 2017'nin son gününe kadar bu haktan yararlanabilecek. Daha önce fazladan ödeme yapanların fazladan yaptıkları ödemeler iade edilmeyecek. (ANKA)

[Bu yazı 754 kez okundu]
BU SITENIN ÖNCELIKLI AMACI Ülkede evrensel, çagdas ve toplumcu bir hukuk ve yönetim anlayisini egemen kilmak üzere,
HUKUKÇULAR VE SORUMLULUK DUYAN HERKES ortak akil üretebilecekleri, ortak tutum belirleyebilecekleri bir iletisim, paylasim ve tartisma ortaminda BULUSTURMAKTIR.
Yeni Yaklasimlar, ortak çalisma ürünüdür. Sitede yer alan yazilardan yazari sorumludur. Kaynak gösterilerek alinti yapilabilir.
Websitesi ile lgili sorulariniz için buraya tiklayin. Diger konularla ilgili sorulariniz için iletisim sayfasindan ilgili kisi ile irtibata geçebilirsiniz.
Yeni Yaklasimlar © 2016 - [ARENA YAZILIM] - E-Müvekkil Pro™